Jarní celostátní setkání aneb Vašnosti a holota na Rusavě 

19.06.2013 16:49, autor: Zuzana Šimková
Na 130 mensanů se sešlo na jarním setkání Mensy České republiky. Krásná lokalita, zajímavé exkurze, individuální i týmové soutěže, převážně dobré počasí, setkání s kamarády – co víc si na prodloužený víkend můžeme přát!
Více | Rubrika - Reakce na akce

Za kořenem mandragory

19.06.2013 16:41, autor: Petra Opltová
Byl krásný jarní večer a jeho výsost (Tomáš Blumenstein) si přála kořen mandragory. I shromáždili se tedy jeho nejodvážnější poddaní přesně ve 22.00 h., aby si vyslechli pokyny k cestě.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Kvalitní příprava znamená odolnost při nepříznivých vlivech

19.06.2013 16:30, autor: Jan Gruber
Jarní setkání Mensy je za námi. Tentokrát se obzvlášť vyvedlo. Jak by taky ne, když vše řídil všemocný Habsburk Rudolf II.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Co jsem nestihl v Kumbalu

3.04.2013 21:12, autor: Tomáš Nováček
Pravidelné setkání MS Praha pro mě nezačíná usednutím ke stolu, na kterém leží Mensa časopis, ale již nakouknutím skrz sklo do naší kavárny Kumbaál.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Obrázky z Barmy

3.04.2013 21:02, autor: Zuzana Šimková
Pro název článku jsem si dovolila použít stejnou formulaci, jako je samotný název akce – nic totiž její podstatu nevystihuje lépe. Barevné, nádherné, živé obrázky a neméně barvité povídání Jitky Hasmanové v Klubu cestovatelů bylo jednou z těch akcí, kdy se člověk zastaví a nadechne v běžném koloběhu povinností. Pokud si k tomu může ještě dát vybraný pokrm libanonské kuchyně, kterou v restauraci Klubu cestovatelů výtečně připravují, úspěch v...
Více | Rubrika - Reakce na akce

Rampoucháč – sešli jsme se, prošli jsme se

3.04.2013 20:48, autor: Zdenka Pániková
Když jsem se před dvěma lety zúčastnila Rampouchového memoriálu jako naplavenina, rozhodla jsem se, že někdy příště sestavím družstvo. A k tomuto došlo právě v tomto roce.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Oui, šéfe!

3.04.2013 20:33, autor: Magdaléna Tydrichová
Také vám přijde, že letošní únor byl šedivý, smutný a téměř bez sluníčka? Mně tedy ano, a proto jsem se za ním rozhodla udělat nějakou zajímavou tečku a vyrazila prvního března do Prahy na akci SIGu Jazyky.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Posezení v čajovně

3.04.2013 20:18, autor: Tereza Šestáková
„Začátek února, zkoušky za mnou, další semestr začíná až za dva týdny, co takhle uspořádat nějakou akcičku?“ A nápad byl na světě. Stačilo zjistit předběžný zájem, vypsat pozvánku a o pár dní později jsme se mohli sejít. Jako místo jsem zvolila čajovnu v centru Brna, kde je možnost zapůjčit si některou ze široké nabídky deskových her, abychom si mohli vyzkoušet něco nového a rozšířili si tím náš herní repertoár.
Více | Rubrika - Reakce na akce

SIG Nihongo na 映画祭 (čti: Eigasai; rozumněj: na festivalu japonských filmů)

3.04.2013 20:09, autor: Václav Brázda
22. – 28. 1. 2013 se konal v pražské Lucerně 6. ročník festivalu japonských filmů a kultury. Část členů SIGu Nihongo se podílela na festivalu i organizačně (Martina) a část brněnských členů si nemohla nechat ujít příležitost podívat se na tuto nevšední událost zblízka a vyrazila do Prahy alespoň na víkend.
Více | Rubrika - Reakce na akce

V Müllerově vile

27.02.2013 11:28, autor: Magdaléna Tydrichová
Člověku se ani nechce věřit, kolik skvostů skrývají na první pohled skromné uličky v pražských Střešovicích. Je libo líbezný dvojdomek architekta Rothmayera? Velkolepou vilu Emila Filly nebo třeba Vágnerovy dělnické domky? Je opravdu z čeho vybírat a my jsme si vybrali – vilu Milady a Františka Müllerových.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Co mi dává Výtvarný SIG

27.02.2013 11:20, autor: Jana, Zuzana a Anna Gruberovy
Jak možná víte z webu Mensy, od minulého roku Výtvarný SIG soustředil svou činnost do projektu nazvaného „O Praze v obraze“. Schůzek SIGu se účastníme téměř pravidelně a rády bychom se podělily o naše dojmy.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Hašišbába

21.02.2013 13:46, autor: Jana Šindelářová
V předvečer konání finále Logické olympiády v Praze se sešlo několik mensanů i nemensanů v kině Světozor na Václaváku, aby načerpalo kulturních i jazykových zážitků. V rámci Festivalu francouzských filmů se promítal netradiční snímek nazvaný trochu zhýrale – Hašišbába.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Mlékárna a cukrárna v miniprovedení

21.02.2013 13:28, autor: Petra Podařilová
Dlouhou dobu se zajímám soukromě i pracovně o malé výrobce potravin, kteří pracují poctivě a rádi a snaží se nám spotřebitelům dodat to nejlepší, co vyrobí. Potkala jsem pár opravdu zajímavých výrobců, kteří neberou svoji práci jen jako prostředek k vydělání peněz, ale i jako koníček, do kterého dávají všechen svůj volný čas.

Do Mensy oklikou... přes Srbsko a Facebook aneb Co se dá stihnout za sto hodin

12.01.2013 11:36, autor: Lenka Sehnalová
Občas je super nechat věcem volný průchod a poslechnout instinkt. Když mi nedávno přes Facebook přišla pozvánka na mensovní exkurzi do Srbska, rozhodla jsem se téměř okamžitě.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Exkurze do malé vodní elektrárny

12.01.2013 11:22, autor: Eliška Anna Kubičková
Častokrát jsem cestou přes Štefánikův most a po nábřeží kapitána Jaroše pozorovala malebnou stavbu nacházející se na západním cípu ostrova Štvanice v Praze 7. Vždycky na mě působila přitažlivě a trochu záhadně. Považovala jsem ji za starý, dávno nepoužívaný objekt, který může být dnes zajímavý jako technická památka.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Zemřít pro opojnost jív, žít pro krásu meče

12.01.2013 11:00, autor: Pavla Pechová
25.9. probíhala v v Brně díky nově vzniklému SIGu Nihongo komentovaná prohlídka výstavy „Gejša a samuraj – Půvab nebo udatnost?“ a já se nemohla nezúčastnit.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Zpráva o akci MS Brno očima nové členky

12.01.2013 10:49, autor: Broňa Milinková
Každý z nás někdy musel zažít své poprvé, alespoň co se setkání s členy Mensy týče. Jak jsem se cítila já, když jsem šla na svoji premiéru v brněnské skupině?
Více | Rubrika - Reakce na akce

Příběh epický o lítém boji s ananasem

12.01.2013 00:39, autor: Ladislav Adamec
Přisedněte blíž, milí posluchači, nehlučte a poslyšte příběh.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Setkání evropských Mens ve Stockholmu

7.11.2012 14:09
Letošní výroční setkání evropských Mens (EMAG) se Mense Švédsko vydařilo, počtem účastníků se stalo dokonce největším v historii.
Více | Rubrika - Reakce na akce

O Mense, Legolandu a automobilech Saab

17.10.2012 15:10, autor: Tomáš Kubeš, tomas.kubes@mensa.cz
Zatímco skupina čítající tři dospělé a dvě menší děti se rozhodla na výroční setkání evropských Mens ve Stockholmu vydat oklikou přes norský Trondheim, skupina čtyř „zcela dospělých“ mensanů zvolila okliku přes dánský Legoland. Pro tuto skupinu, jejímž jsem byl členem, se s ohledem na první slabiku příjmení 75 % pasažérů vžil mezi ostatními účastníky název „Ku-auto“.
Více | Rubrika - Reakce na akce
Počet položek: 242položek na stránku: |< < 3 4 5 6 7 8 9 > >|
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 3/2018 (červen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 3/2018
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .