Oui, šéfe!

3.04.2013 20:33, autor: Magdaléna Tydrichová
Také vám přijde, že letošní únor byl šedivý, smutný a téměř bez sluníčka? Mně tedy ano, a proto jsem se za ním rozhodla udělat nějakou zajímavou tečku a vyrazila prvního března do Prahy na akci SIGu Jazyky.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Posezení v čajovně

3.04.2013 20:18, autor: Tereza Šestáková
„Začátek února, zkoušky za mnou, další semestr začíná až za dva týdny, co takhle uspořádat nějakou akcičku?“ A nápad byl na světě. Stačilo zjistit předběžný zájem, vypsat pozvánku a o pár dní později jsme se mohli sejít. Jako místo jsem zvolila čajovnu v centru Brna, kde je možnost zapůjčit si některou ze široké nabídky deskových her, abychom si mohli vyzkoušet něco nového a rozšířili si tím náš herní repertoár.
Více | Rubrika - Reakce na akce

SIG Nihongo na 映画祭 (čti: Eigasai; rozumněj: na festivalu japonských filmů)

3.04.2013 20:09, autor: Václav Brázda
22. – 28. 1. 2013 se konal v pražské Lucerně 6. ročník festivalu japonských filmů a kultury. Část členů SIGu Nihongo se podílela na festivalu i organizačně (Martina) a část brněnských členů si nemohla nechat ujít příležitost podívat se na tuto nevšední událost zblízka a vyrazila do Prahy alespoň na víkend.
Více | Rubrika - Reakce na akce

V Müllerově vile

27.02.2013 11:28, autor: Magdaléna Tydrichová
Člověku se ani nechce věřit, kolik skvostů skrývají na první pohled skromné uličky v pražských Střešovicích. Je libo líbezný dvojdomek architekta Rothmayera? Velkolepou vilu Emila Filly nebo třeba Vágnerovy dělnické domky? Je opravdu z čeho vybírat a my jsme si vybrali – vilu Milady a Františka Müllerových.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Co mi dává Výtvarný SIG

27.02.2013 11:20, autor: Jana, Zuzana a Anna Gruberovy
Jak možná víte z webu Mensy, od minulého roku Výtvarný SIG soustředil svou činnost do projektu nazvaného „O Praze v obraze“. Schůzek SIGu se účastníme téměř pravidelně a rády bychom se podělily o naše dojmy.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Hašišbába

21.02.2013 13:46, autor: Jana Šindelářová
V předvečer konání finále Logické olympiády v Praze se sešlo několik mensanů i nemensanů v kině Světozor na Václaváku, aby načerpalo kulturních i jazykových zážitků. V rámci Festivalu francouzských filmů se promítal netradiční snímek nazvaný trochu zhýrale – Hašišbába.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Mlékárna a cukrárna v miniprovedení

21.02.2013 13:28, autor: Petra Podařilová
Dlouhou dobu se zajímám soukromě i pracovně o malé výrobce potravin, kteří pracují poctivě a rádi a snaží se nám spotřebitelům dodat to nejlepší, co vyrobí. Potkala jsem pár opravdu zajímavých výrobců, kteří neberou svoji práci jen jako prostředek k vydělání peněz, ale i jako koníček, do kterého dávají všechen svůj volný čas.

Do Mensy oklikou... přes Srbsko a Facebook aneb Co se dá stihnout za sto hodin

12.01.2013 11:36, autor: Lenka Sehnalová
Občas je super nechat věcem volný průchod a poslechnout instinkt. Když mi nedávno přes Facebook přišla pozvánka na mensovní exkurzi do Srbska, rozhodla jsem se téměř okamžitě.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Exkurze do malé vodní elektrárny

12.01.2013 11:22, autor: Eliška Anna Kubičková
Častokrát jsem cestou přes Štefánikův most a po nábřeží kapitána Jaroše pozorovala malebnou stavbu nacházející se na západním cípu ostrova Štvanice v Praze 7. Vždycky na mě působila přitažlivě a trochu záhadně. Považovala jsem ji za starý, dávno nepoužívaný objekt, který může být dnes zajímavý jako technická památka.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Zemřít pro opojnost jív, žít pro krásu meče

12.01.2013 11:00, autor: Pavla Pechová
25.9. probíhala v v Brně díky nově vzniklému SIGu Nihongo komentovaná prohlídka výstavy „Gejša a samuraj – Půvab nebo udatnost?“ a já se nemohla nezúčastnit.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Zpráva o akci MS Brno očima nové členky

12.01.2013 10:49, autor: Broňa Milinková
Každý z nás někdy musel zažít své poprvé, alespoň co se setkání s členy Mensy týče. Jak jsem se cítila já, když jsem šla na svoji premiéru v brněnské skupině?
Více | Rubrika - Reakce na akce

Příběh epický o lítém boji s ananasem

12.01.2013 00:39, autor: Ladislav Adamec
Přisedněte blíž, milí posluchači, nehlučte a poslyšte příběh.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Setkání evropských Mens ve Stockholmu

7.11.2012 14:09
Letošní výroční setkání evropských Mens (EMAG) se Mense Švédsko vydařilo, počtem účastníků se stalo dokonce největším v historii.
Více | Rubrika - Reakce na akce

O Mense, Legolandu a automobilech Saab

17.10.2012 15:10, autor: Tomáš Kubeš, tomas.kubes@mensa.cz
Zatímco skupina čítající tři dospělé a dvě menší děti se rozhodla na výroční setkání evropských Mens ve Stockholmu vydat oklikou přes norský Trondheim, skupina čtyř „zcela dospělých“ mensanů zvolila okliku přes dánský Legoland. Pro tuto skupinu, jejímž jsem byl členem, se s ohledem na první slabiku příjmení 75 % pasažérů vžil mezi ostatními účastníky název „Ku-auto“.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Výlet do Kozlova aneb Putování za Maxem

17.10.2012 12:18, autor: Eva Vavřinová, eva.vavrinova@seznam.cz
A je to tu. Je sobota 4. 8. 2012 a výjimečně právě v sobotu probíhá schůzka MS Pardubice. Tentokrát je naplánována turistika, která je spojena s kulturou a adrenalinovými zážitky.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Cyklovýlet Lukov

14.10.2012 19:31, autor: Zdenka Pániková, Mária Svoreňová, Jana Hřebíčková, Vladimír Kutálek, Hana Druckmüllerová, Marta Heřmanová
Letošní cyklovýlet pojmul 24 účastníků, z čehož bylo 15 členů Mensy ČR, 2 členové Mensy SK, 5 nečlenů a 2 děti. Jedna účastnice byla omluvena pro nemoc a jeden účastník se nás lekl a nedostavil se vůbec. Na našich toulkách jsme zavítali i do rakouských končin a poznali další krásný kousek kraje. Děkuji všem zúčastněným za pospolitost a skvělou atmosféru a dovoluji si jménem všech zúčastněných poděkovat Mense ČR za finanční podporu akce.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Betálný cachtání na Prýglu

14.10.2012 19:13, autor: Slávek Křena, krena@mensa.cz
V pondělí 20. 8. 2012 bylo takové vedro, že při pravidelném setkání MS Brno v restauraci Plzeňský dvůr neměl prakticky nikdo chuť na pořádné jídlo, což obsluhujícího číšníka příliš nepotěšilo. Zato se u nemalého počtu účastníků projevovala značná chuť na koupání, kterou využila Lenka Šnajdrová a ještě v průběhu setkání vypsala na mensovních stránkách akci koupání na Brněnské přehradě, a to hned na úterý odpoledne.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Minigolf v Ostravě

14.10.2012 19:08, autor: Čestmír Kalus, cestmir.kalus@mensa.cz
Čtvrtou srpnovou středu se nás sešlo devět na akci prezentované odvážně jako turnaj v minigolfu. Vzhledem k tomu, že k miniaturgolfu se většinou dostaneme jen příležitostně, to byl více než turnaj spíše souboj jednotlivců s každou jednotlivou jamkou.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Sportovní desetiboj a grilování v Prostějově

14.10.2012 18:51, autor: Lenka Šnajdrová, lenka.snajdrova@mensa.cz
Jednoho srpnového sobotního rána se v Prostějově sešlo či sjelo 37 sportuchtivých mensanů a jejich rodinných příslušníků, aby si zde vzájemně poměřili své síly při poměrně netradičním desetiboji a potom zhodnotili své výkony a přátelsky poklábosili u podvečerního grilování.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Exkurze ve spalovně v Brně-Líšni, 17. května 2012

16.08.2012 18:36, autor: Aleš Vencko, vencko@seznam.cz
Předpokládám, že jsem nebyl jediný, kdo šel do brněnské spalovny s velkými předsudky. Cestou od tramvaje jsem viděl poblíž spalovny domeček se zahrádkou – v tu chvíli bych z té zahrádky nic nepozřel. Člověk žije v zajetí předsudků.
Počet položek: 236položek na stránku: |< < 3 4 5 6 7 8 9 > >|
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2018 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 2/2018
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .