Výlet do Kozlova aneb Putování za Maxem

17.10.2012 12:18, autor: Eva Vavřinová, eva.vavrinova@seznam.cz
A je to tu. Je sobota 4. 8. 2012 a výjimečně právě v sobotu probíhá schůzka MS Pardubice. Tentokrát je naplánována turistika, která je spojena s kulturou a adrenalinovými zážitky.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Cyklovýlet Lukov

14.10.2012 19:31, autor: Zdenka Pániková, Mária Svoreňová, Jana Hřebíčková, Vladimír Kutálek, Hana Druckmüllerová, Marta Heřmanová
Letošní cyklovýlet pojmul 24 účastníků, z čehož bylo 15 členů Mensy ČR, 2 členové Mensy SK, 5 nečlenů a 2 děti. Jedna účastnice byla omluvena pro nemoc a jeden účastník se nás lekl a nedostavil se vůbec. Na našich toulkách jsme zavítali i do rakouských končin a poznali další krásný kousek kraje. Děkuji všem zúčastněným za pospolitost a skvělou atmosféru a dovoluji si jménem všech zúčastněných poděkovat Mense ČR za finanční podporu akce.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Betálný cachtání na Prýglu

14.10.2012 19:13, autor: Slávek Křena, krena@mensa.cz
V pondělí 20. 8. 2012 bylo takové vedro, že při pravidelném setkání MS Brno v restauraci Plzeňský dvůr neměl prakticky nikdo chuť na pořádné jídlo, což obsluhujícího číšníka příliš nepotěšilo. Zato se u nemalého počtu účastníků projevovala značná chuť na koupání, kterou využila Lenka Šnajdrová a ještě v průběhu setkání vypsala na mensovních stránkách akci koupání na Brněnské přehradě, a to hned na úterý odpoledne.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Minigolf v Ostravě

14.10.2012 19:08, autor: Čestmír Kalus, cestmir.kalus@mensa.cz
Čtvrtou srpnovou středu se nás sešlo devět na akci prezentované odvážně jako turnaj v minigolfu. Vzhledem k tomu, že k miniaturgolfu se většinou dostaneme jen příležitostně, to byl více než turnaj spíše souboj jednotlivců s každou jednotlivou jamkou.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Sportovní desetiboj a grilování v Prostějově

14.10.2012 18:51, autor: Lenka Šnajdrová, lenka.snajdrova@mensa.cz
Jednoho srpnového sobotního rána se v Prostějově sešlo či sjelo 37 sportuchtivých mensanů a jejich rodinných příslušníků, aby si zde vzájemně poměřili své síly při poměrně netradičním desetiboji a potom zhodnotili své výkony a přátelsky poklábosili u podvečerního grilování.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Exkurze ve spalovně v Brně-Líšni, 17. května 2012

16.08.2012 18:36, autor: Aleš Vencko, vencko@seznam.cz
Předpokládám, že jsem nebyl jediný, kdo šel do brněnské spalovny s velkými předsudky. Cestou od tramvaje jsem viděl poblíž spalovny domeček se zahrádkou – v tu chvíli bych z té zahrádky nic nepozřel. Člověk žije v zajetí předsudků.

51 dní v Nepálu naposledy a v angličtině

16.08.2012 18:18, autor: Zuzana Šimková, zuzana.simkova@volny.cz
Úspěšné a mensany hojně navštěvované přednáškové turné Tomáše Kubeše s povídáním a fotografiemi, které pořídil na své cestě po Nepálu, bylo zakončeno přednáškou v angličtině konanou v rámci SIG MEG (Mensa English Group) v restauraci The Pind na pražských Vinohradech.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Střípky z Pobaltí a Ruska

16.08.2012 17:28, autor: Magdaléna Tydrichová, magda.tydrichova@seznam.cz
„Mensa jede do Ruska, mami, tati, prosím, prosím, já tam chci!“ Takto nějak vypadala moje první reakce, když jsem se o zájezdu dozvěděla. Jako sedmnáctiletá studentka jsem světem téměř nepopsaná, o to horlivěji se ale snažím získávat nové zkušenosti. Když jsem navíc zjistila, že jeden den zájezdu je věnován Helsinkám a já si budu moci procvičit svou milovanou finštinu, neváhala jsem ani na okamžik a vydala se za dobrodružstvím neznámo...
Více | Rubrika - Reakce na akce

Kontinuum zralosti aneb Valná hromada a den dobrovolníků

16.08.2012 09:46, autor: Vít Švachouček
Před několika lety probíhala v časopise diskuse na téma „Co mi přináší Mensa“. I když bylo jasné, že Mensu tvoří její členové, nedovedl jsem si úplně představit, co to znamená. Jako každý člen jsem do Mensy vstupoval s velkým očekáváním, co mi členství přinese a že mi pomůže v kariérním a osobnostním růstu. Po několika měsících však postupně přicházelo vystřízlivění. Až teprve druhý víkend v červnu tohoto roku mi ukázal opravdové možn...
Více | Rubrika - Reakce na akce

Dva roky prá...ce na americké výletní lodi

16.08.2012 09:42, autor: Lenka Šnajdrová
Plavit se dva roky na lodi mezi menšími i většími ostrovy Karibiku, to zní skoro jako dva roky prázdnin… – co by za to někteří lidé dali.

Švédované potopení Titaniku v Hradci

12.08.2012 00:08, autor: Marta Heřmanová
Stalo se již tradicí, že koncem června vyráží místní skupina Hradec Králové na divadelní festival nabízející řadu klasických i alternativních představení v kamenných divadlech, stanech i pod širým nebem.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Dětský den na jihu Čech

11.08.2012 23:34, autor: Lucie Malechová
V letošním roce se naše MS opět zúčastnila dětského dne, který pořádal Magistrát města České Budějovice.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Tour de Chocolat aneb No difference (-ical calculus)

29.06.2012 10:23, autor: Kateřina Zavadilová, katerina.zavadilova@kone.com
Máte obavy se zúčastnit mensovní akce? Bojíte se složitých témat, která se budou probírat? Ostýcháte se, že vás ostatní mezi sebe nepřijmou? Bojíte se, že se tím k něčemu zavazujete? Bojíte se zbytečně!

Opékání čarodějnic

29.06.2012 10:10, autor: Charlotte Vlková, Vlkova.Charlotte@seznam.cz
V sobotu odpoledne dne 28. 4. 2012 jsme v předstihu v Prostějově „grilovali čarodějnice“, a tudíž jsme si dostatečně užili filipojakubské odpoledne a noc. Sešlo se nás neuvěřitelných 33 jedinců, z čehož podstatnou část účastníků tvořily děti. Akce byla situovaná opět na ulici Průchozí, dle pravidelných setkání MS Prostějov.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Na skok v Irsku

29.06.2012 10:02, autor: Eva Vavřinová, eva.vavrinova@seznam.cz
Dne 9. 3. 2012 se konala pravidelná schůzka MS Pardubice. Chtěli jsme opět vyzkoušet nějakou evropskou kuchyni a naše volba tentokráte padla na irskou restauraci St. Patrick, která se nachází v centru Pardubic. Shodou okolností slavila restaurace ten den své narozeniny, tak jsme se v čase přenesli o nějaký ten rok zpět do doby zvonových kalhot, květin atd., zkrátka dostali jsme se na Hippie Party, ani jsme nevěděli jak.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Cimrmani v Jevíčku

24.06.2012 14:38, autor: Charlotte Vlková, Vlkova.Charlotte@seznam.cz
Počátkem dubna letošního roku zavítalo divadlo Járy Cimrmana do kulturního domu v nedalekém Jevíčku. Kouzelná pohádka s názvem Dlouhý, Široký a Krátkozraký sklízela zasloužené bouřlivé ovace. Herci byli prostě skvělí jako vždy.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Návštěva v historické přečerpávací stanici

24.06.2012 13:23, autor: Dušan Fürst, dufu@volny.cz
Byl jsem upozorněn na každoroční den vody, v rámci něhož olomoucký distributor pitné vody umožňuje veřejnosti prohlídky svých zařízení.
Více | Rubrika - Reakce na akce

51 dnů v Nepálu v Ostravě

24.06.2012 11:36, autor: Petr Jonák
Jednoho pátečního večera zavítala do Ostravy velmi vzácná návštěva v podobě Tomáše Kubeše. Jelikož se Tomáš netají, ba je dokonce v Mense vyhlášen jako zběhlý gastronom, bylo třeba jej odpovídajícím způsobem pohostit. Tohoto úkolu se zhostila restaurace ostravského Zámku Zábřeh.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Šifrování jako NP – úplný problém?

24.06.2012 09:40, autor: Jan Gruber, redakčně upraveno
Každé celostátní setkání členů Mensy je událostí, na kterou účastníci rádi vzpomínají. Moje schopnost lovit z dlouhodobé paměti už řadu let vykazuje značnou selektivnost a jsem rád, když si jednotlivá místa setkání spojím s několika prožitky a celkovým dojmem (na rok už většinou rezignuji).
Více | Rubrika - Reakce na akce

Rumcajs, Manka a spol. aneb Jarní celostátní setkání Nebákov 2012

24.06.2012 09:34, autor: Zuzana Šimková
Jak bylo na jarním setkání? Úplně úžasně a vy, kteří jste s námi nebyli, můžete litovat. :-) Organizační tým ve složení Rumcajs (Milan Ryba), Manka (Věrka Heřmanová), babička Václava Cafourka Václava Čtvrtková (Marta Kubánková), paní kněžna (Marta Heřmanová), knížepán (Vítek Švachouček) a vodník Volšoveček (Petr Luhan) pro nás připravil spoustu zajímavých exkurzí, propracovanou tematickou bojovku, výlety, přednášky ...
Více | Rubrika - Reakce na akce
Počet položek: 242položek na stránku: |< < 4 5 6 7 8 9 10 > >|
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 3/2018 (červen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 3/2018
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .