Business Club 10. 2. 2009 - O čerpání peněz z fondů EU

Únorové setkání Business Clubu se neslo ve znamení čerpání evropských peněz. Hostem byla ing. Helena Minichová, která zvědavým Mensanům vysvětlila, jak to s evropskými penězi chodí, a některým i poradila, jak o ně žádat.

Únorový Business Club se konal opět v restauraci Black Angel. Přišlo nás požehnaně, celkem šestnáct i s hostem, kterým byla paní Ing. Helena Minichová, která má velké zkušenosti s čerpáním peněz z fondů Evropské unie. Dozvěděli jsme se řadu praktických informací přímo z „kuchyně", tedy nikoliv z kuchyně místní restaurace, ale z „kuchyně“, kde se schvalují a vyplácejí příspěvky z fondů. Dozvěděli jsme se, jak se projekty hodnotí a schvalují, jak se hodnotí jejich realizace i jak se čerpají příspěvky, které se z fondů platí. Rozproudila se velmi zajímavá diskuze a našlo se mezi námi i několik zájemců o čerpání finančních prostředků z fondů pro vlastní podnikání.

Pro náš další Business Club zajistila paní Veronika Černá výrazně kvalitnější místo. Na shledanou 10. března. 

Autor: Vladimír Souček (redakčně upraveno)
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2019 (srpen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 4/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .