Chřibská 2014 Cowboy Meeting

Udělat si prima víkend a zúčastnit se celostátního setkání jsem plánovala už nějaký čas, nějak to ale prostě dřív nešlo, a tak jsem se tedy konečně ocitla na tom mém prvním, v Chřibské. Kovbojská tematika, to bude něco i pro našeho malého kovboje, řekla jsem si, takže jsme vyrazili ve dvou.

 Že to bude stát za to, bylo jasné už při přihlašování, neboť vybrat si exkurzi, když jedna je o ledové sprše, další o bolestivém zážitku, to zkrátka chtělo pevné nervy už v tomto okamžiku. S představou, že kovboje umístím do mensovní školky a prochodím skalnatý kraj, kde jsem kdysi byla na dvouměsíčním ozdravném pobytu, jsme úspěšně dorazili na místo. Po dobré večeři nás čekal hudební test – znalost westernových melodií, kde jsem nijak nezazářila (není se co divit, dávno tomu, kdy jsem odpočívala u televize). Naštěstí znalostmi oplývali týmoví kolegové. Pak jsem si ještě stihla zahrát pár postřehovek a pak už radši šla spát, abych byla fit na výlet, který začínal poměrně brzy. V osm ráno jsme nasedli do autobusu a vyrazili směr Kyjov. Tam jsme dostali mapu a první šifru a vyrazili na trať. Cíl byl ve Staré hospodě, kde jsme si dali skvělý oběd a poté dlouho obdivovali velké množství dřevěných soch a kamenné bludiště. Večer nás čekal test z jazyků a středoškolských znalostí – tady už se mi dařilo o poznání lépe – a opět pár hodin hraní různých deskovek (však jsem jich na to taky hodně přivezla). Pátek byl odpočinkový den a odpolední spánek byl opravdu fajn. Jinak jsem ho využila k hraní na klávesy (na což nebyl v uplynulých asi 7 letech čas) a díky Magdě T. si také zkusila, jak se hraje na fagot. Večer nás čekalo představení s kolty a bičem a po večeři test znalosti černobílých skvrn – opět se mi celkem dařilo. V sobotu nás čekal orientační závod a před jeho začátkem představení střelby z luku a práce s lasem. Než jsme mohli vyrazit na trať, měli jsme chvíli čas na trénink tanečního čísla na večer. Ovšem největším zážitkem byla nedělní dražba cen. Za výkony v soutěžích jsme obdrželi body, ty byly přepočítány na kredity, které byly vloženy na (papírové) kreditní karty. Vyvolávač (Tomáš Kubeš) se své role ujal s nezapomenutelným nadšením a myslím, že svou energií nakazil některé účastníky tak, že přihazovali částky až do naprosto nečekaných výšek. Škoda, že bylo nutno dražbu na chvíli přerušit a jít vyklidit jednu z budov, po této pauze už většina účastníků vyrazila k domovu. Setkání tedy stálo za to a těšíme se, že stejně pěkné bude i některé další, třeba hned to podzimní.

 

Autor: Hana Kotinová
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2019 (srpen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 4/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .