Grand Restaurant Festival 2014

Při prvním pohledu do seznamu účastníků letošního GRF a po zhlédnutí festivalového menu jednotlivých restaurací jsem nejprve cítila velké zklamání.
Marinovaná jehněčí kotletka s lanýžovým pyré, jehněčím jus a plátky čerstvého lanýže

Po minulých ročnících, kdy by člověk nejraději navštívil všechny restaurace, jsem měla problém tento rok vybrat alespoň tři. Nakonec jsem navštívila čtyři a mé prvotní zklamání bylo vyváženo naprosto jedinečným chuťovým zážitkem, o který se všechny tyto čtyři podniky zasloužily.

Jedním z mých tipů byla od začátku restaurace La Truffe. Podnik, kde jsem nikdy předtím nebyla, zato mnoho pozitivního slyšela. Je to typ restaurace, do které při procházkách Prahou asi jen tak nezapadnete. Ale kdybyste přece jenom zapadli, nebudete podle mě zklamáni.

Všichni z naší skupinky zvolili tříchodovou degustaci. Začínali jsme tedy cibulovým velouté s rillettes ze zajíce a plátky černého lanýže. Kromě luxusního chuťového zážitku musím zmínit i velmi krásné prostředí salonku St. Tropez a velmi pěkný jídelní servis. Velouté bylo podáváno v krásných bílých asymetrickým miskách.

U stolu

Mezi jednotlivými chody se nám maximálně věnoval číšník Michal. Samozřejmě chvíli trvalo, než jsme se osmělili, ale potom se rozvinula velmi příjemná a pro mě zajímavá přednáška o lanýžích, o historii používání, o pěstování, uchovávání a samozřejmě také o restauraci, majiteli a kuchaři. Současně mezi námi koloval košíček s bílým a černým lanýžem, mohli jsme si osahat, očichat a museli odolat pokušení se zakousnout.

Druhým chodem byl pečený filet z mořského vlka s marinovanou zeleninou a mikrobylinkami. Tato výborná kombinace mě v myšlenkách přenesla o pár měsíců zpátky na dovolenou u moře, k tomu výborné víno a domácí houstičky.

Třetím chodem byla jehněčí kotletka s bramborovým pyré s kapkou lanýžového oleje a samozřejmě plátky lanýže. Na tento chod jsem se těšila nejvíc a také jsem si nejvíc pochutnala. Jehněčí patří už několik let k mým nejoblíbenějším masům a tady bylo připraveno opravdu mistrovsky.

Degustaci jsme završili dezerty, kávou a jako pozornost podniku jsme dostali lanýžový likér. Na naše přání se nám přišel ukázat i kuchař této restaurace a jako vzpomínku na příjemný večer jsme pořídili několik fotek a také zápis do knihy hostů.

La Truffe je restaurací, kam bych se určitě ráda vrátila a určitě ji doporučím svým přátelům.

Společné foto s personálem restaurace

Autor: Michaela Kubaníková
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 1/2019 (únor) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 1/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .