Jak jsem organizoval první akci

Člověk je tvor společenský, a byť žijeme v době sociálních sítí, neměli bychom zapomínat na stále vzácnější osobní setkání.

Současně se založením svého SIGu Queer v elektronickém světě jsem přemýšlel o zorganizování setkání jeho členů ve světě reálném. A že to nebude naplánované hned, se ukázalo již v prvních úvahách. Nejprve bylo zapotřebí stanovit program, pro který jsem zvolil projekci vysoce hodnoceného filmu podle skutečné události Modlitby za Bobbyho. Dále bylo zapotřebí vybrat vhodné místo. Po několikahodinovém googlování všech možných brněnských salonků k pronájmu jsem objevil restauraci U Kormidla v centru Brna, která nabízela krásné zázemí s kvalitní technikou a slušnými cenami. Během akce se nakonec ukázalo, že tam i výborně vaří a mají ochotnou a rychlou obsluhu (takže ideál), ale to už předbíhám. Následovalo vybrání vhodného data a času. Bylo nutné zohlednit ostatní akce, aby má nebyla v kolizi s jinou. Také se muselo pamatovat na uzávěrku časopisu a fakt, aby akce probíhala až po plánovaném vydání nového čísla a čtenaři se měli možnost na akci přihlásit. Jako optimální vyšel středeční večer 8. ledna 2014. Takže co teď? Rychle zajít do restaurace a zamluvit si salonek, než mě někdo předběhne (ale ne zase moc brzo – v listopadu mi servírka na můj rezervační požadavek s pobavením odpověděla, že kalendář na nový rok fakt nemají). Vytvořit akci v intranetu, sepsat a rozeslat pozvánku v rámci konference SIGu a do redakce časopisu. No a pak už se jen těšit. Na akci se nás nakonec sešlo celkem 7 a i přes mou počáteční nervozitu z průběhu se celý večer vydařil na výbornou. Věřím, že se večer líbil i ostatním a byl jim přínosný.

Chtěl bych tímto článkem poděkovat Vladimíru Kutálkovi, Haně Druckmüllerové a svému partneru Michalovi za cenné organizační konzultace a dále hlavně všem účastníkům akce poděkovat za jejich účast a vytvoření báječné atmosféry, která se mi stala odměnou za celou organizaci a motivací do organizování dalších podobných akcí. Již nyní se i Vy můžete hlásit na II. queer večer konaný začátkem března (více informací v rubrice Pozvánky nebo na http://jdem.cz/9hy26).

Autor: Martin Felgr
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2019 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 5/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .