Jak jsem se stal místopředsedou aneb Jak také mohou proběhnout volby

Pravdivý příběh o tom, jak jsem se stal místopředsedou brněnské Mensy a jak málem i předseda byl znovuzvolen.

Abych vyvrátil fámy a zabránil vzniku nových, rozhodl jsem se k sepsání tohoto příběhu. Ten začíná 15. 12. L. P. 2008 na jednom z místních setkání brněnské skupiny. Toho večera byla ukrutánská zima. Nemaje nebo spíše nechtě doma co dělat, vydal jsem se na brněnské místní setkání U Plaza s předstihem, takže jsem tam byl o půl hodiny dříve. Postupně přicházeli další členové, načež dorazil i místopředseda Brna a současně můj kolega z vysoké, Bohuslav Křena.

V průběhu večera přišlo na přestřel i to, proč se místopředseda objevil po tak dlouhé době na setkání. Bylo řečeno, že z důvodu mnoha jiných povinností nemá příliš času na funkci a impulsem k návštěvě se stalo zvýšení množství přijatého spamu na mensovní email, a podává tedy abdikaci na funkci. Tu náhle přišel z pléna návrh, že zvolíme nového místopředsedu. Kamil se dotázal, kdo je pro, aby se stala místopředsedou má maličkost, načež všichni zvedli ruce, takže schváleno. Zajisté, byl jsem mírně překvapen. Přesněji můj výraz vystihuje sousloví „vyoraná myš“. Ano, nevznesl jsem protest. Pavel jen ověřil platnost a oficiálně jsem se stal místopředsedou. Díky tímto za projevenou důvěru.

Perličky na závěr: Nevěda, jak se zachovat, zvolil jsem univerzální řešení, a sice pozvání na něco ostřejšího. Chudáci řidiči a absentéři! Nově se rodící tradice se zalíbila, takže někteří uvažovali nejen o zvolení nového pokladníka a předsedy, čemuž se stávající předseda vehementně bránil, ale byli rádi, že je možné mít i několik voleb na stejnou funkci za jeden večer, ke kterým ovšem k jejich lítosti nedošlo. :-) A že by tyto „volby“ mohly zvýšit docházku členů!

Na začátku setkání jsem se, poprvé od celostátního setkání, pochlubil mensovními vizitkami, přesněji jsem se jich zbavoval. A minutu poté už byly neaktuální.

Autor: Vladimír Kutálek
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2019 (srpen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 4/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .