Jak jsme neulovili draka

V předešlých číslech časopisu jste si mohli všimnout oznámení o drakovi, který přiletěl do města a na jehož hlavu vypsal starosta odměnu 200 zlatých. My, jež sloveme „Hrdinové 2008“ (dle názvu hry), jsme se v sobotu 22. listopadu 2008 na Buďánce odvážně vydali na lov. Bylo nás několik kouzelníků, pár lovců, bojovníků a rolníků ... Celkem asi dvacet chrabrých a odhodlaných hrdinů.

Hodně z nás „mělo sukně“, mnozí byli ještě středoškolského věku. Lov začal pozvolna. Nejdříve jsme se seznámili s městem a okolím. Potom nás starosta, tedy organizátor hry Martin Hladík, seznámil s městským radním, s hospodským, s duchem hraběte Igora z opuštěného hradu a nakonec s výkonným šéfem úřadu Gilda („Globálně informační, lidsky dostupná agentura“). Řeknu vám, tolik formulářů, co nás tenhle úředník nutil vyplňovat, to se jen tak někde nevidí. Alespoň že zápisem každé nově nalezené příšery do Gildovního formuláře se daly vydělat slušné peníze.

Nemylte se, nejtěžší nebylo nalézt a porazit draka. Nejtvrdším oříškem bylo vydělat dost peněz, aby si člověk mohl pořídit pomůcky nezbytné k přežití: boty proti mrazu, plášť proti ohni nebo meč na boj s drakem. Často jsme se také museli léčit z bojů s příšerami, zlaté české poplatky u lékaře, směšných 30 Kč, tady vás jedna léčba stála celé dva zlaté! Takový je však život, půjčky od města to jistily. Když bylo nejhůř, dalo se zajít na lov zvěře nebo prodat něco kořalky duchovi hraběte Igora.

Parta kouzelnic z Králového Hradce jako první přišla na kloub celé záhadě: starosta se před časem upsal čertu a nyní vypršela jeho lhůta. Drak přilétl do města proto, aby starostu odnesl do pekla.

Na starostu si musím postěžovat ještě v jedné věci: Nechal ve svém obvodu vzkvétat obchod s bílým masem. Já a můj kumpán jsme odvedli manželku jakéhosi podivína z divočiny a prodali jsme ji alchymistovi z opuštěného hradu a jakýsi bojovník Bonifác unesl v koberci dokonce elfí princeznu a prodal ji do hospody, kde musela hrát na klavír.

Konečně došlo na korunní bitvu s drakem. Já, lovkyně, jsem spojila síly s dalším lovcem a společně jsme se důkladně vyzbrojili na boj. Kompletní dvě bojové výstroje, včetně ledové smršti a léčivých lektvarů na hojení ran přímo v bitvě – naše šance jsme stavěli hodně vysoko. Přišli jsme pod horu, kde se drak usadil. Těsně nás předběhla skupinka kouzelnic. Aby nás nepředešly v poražení draka, svedli jsme s nimi tvrdou bitvu. Kouzelnice se však pod silou našeho útoku vydaly na ústup a nám uvolnily cestu. Vystoupili jsme na dračí horu – a co nevidíme. Drak nikde. Místo draka tam leželo bezhlavé tělo starosty. Pracovník úřadu Gilda nám vysvětlil, že jedna tlupa čarodějnic místo popravy draka přivedla starostu drakovi. Drak vzal starostovi duši a odletěl s ní do pekel. Starostovu hlavu si odnesly čarodějky jako trofej a bezostyšně se s ní chlubily po širém okolí.

Zklamáni jsme sestoupili z hory, kde jsme potkali Bonifáce také dokonale vybaveného k boji. Nemaje očekávaného soupeře a byvše natěšeni na boj, pustili jsme se do sebe: dva lovci proti Bonifácovi. Nechtěl se vzdát, a tak padl místo draka. Dlužno dodat, že se bránil hrdinně.

Příště tě, draku, dostaneme!

Autor: Jana Axman Vlková
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2019 (srpen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 4/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .