Jak jsme se šli picnout

Po ztemnělé místnosti zběsile pobíhá dav různobarevně blikajících lidí. Tóny heroické písně se mísí se zvuky střelby, občasnými záchvaty smíchu a dutými ranami následovanými úpěním těch nebožáků, kterým se před zdí nepodařilo včas zahnout. Plzeňští mensané vyrazili na lov…
Členové místní skupiny Plzeň se těsně před železnorudským celostátním setkáním usnesli, že organizačních starostí už na ně bylo víc než dost a nezbývá, než se jít vzájemně postřílet. Dějištěm akce se stala místní lasergame aréna. Každý z účastníků, vybavený zbraní a svítící vestou, si zvolil pseudonym náležité hrdinskosti a po krátké instruktáži nadšeně vyrazil do boje. Lze se jen domnívat, jak by se asi vyvolení superhrdinové tvářili, kdyby viděli, co se děje jejich jménem: Godzilla obratně kličkovala mezi překážkami při svém zbabělém úprku před Rambem. Terminátor se neobratně plížil za Ironmanem, aby se za rohem srazil s Predátorem a dostal zbraní do nosu. A Chuck Norris s Thorem se honili okolo barelů, zatímco Hulk s ďábelským smíchem všechny kosil samopalem. To, že jsou rozděleni do dvou nepřátelských týmů, hráčům nijak nebránilo podlehnout primitivním zabijáckým pudům a vykašlat se na jakoukoliv strategii nebo týmovou spolupráci. Každý volil svůj vlastní styl boje a s nástrahami temné arény se potýkal na vlastní pěst. Někteří sázeli na ladnost a přesnost zásahů, zatímco jiní upřednostnili hrubou sílu a intenzivní střelbou kropili cokoliv, co se pohnulo. Právě druhá zmíněná strategie se ukázala jako výhodnější – nejlepšího skóre totiž dosáhl drsný Terminátor; cíl sice zasáhl zřídkakdy, zato se nikterak nezdráhal vystřílet několikanásobně víc munice než ostatní hráči. Naopak Chuck Norris i s úspěšností téměř 50 % skončil mezi posledními. Při odchodu z arény se hráči nadšeně trumfovali, kdo je mrtvější (jmenovitě Godzilla si přála zmínit, že zahynula celkem 143×). Lasergame na všechny udělala silný dojem. Prý si ji s chutí brzy zopakují. Přidáte se?

Autor: Zuzana Novotná
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 1/2019 (únor) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 1/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .