Mé první (mensovní celostátní) setkání

Celostátní setkání Mensy - mám se těšit nebo bát?

Není to ani rok, co jsem mensana znala jen jednoho, pak dva ... Když mi ten druhý z nich, Vladimír Kutálek, na podzim navrhl, abych se jedné mensovní akce zúčastnila, měla jsem obavy a netušila jsem, co čekat. Mé obavy se rozplynuly velmi rychle, už během zimy jsem přestala akce, kterých jsem se zúčastnila, počítat. Velmi rychle jsem zjistila, že mensani jsou vlastně úplně normální lidi, naopak si mezi nimi připadám sama normální. Jako matematička si připadám v běžné populaci divně, mnozí se na mě dívají zvláštně, a když je nás matematiků více pohromadě, lidi okolo se pozastavují nad naším hovorem, i když se třeba bavíme o úplně obyčejných věcech. Právě v tom si připadám mezi mensany normální. Narážky, nečekané odpovědi na otázky ...

A dojmy z celostátního setkání? Jen mě utvrdilo v dojmech, které jsem už o mensanech měla. Bylo skvělé zažít stovku podobně „divných“ lidí pohromadě, lidí všech věkových kategorií, kteří nezávisle na tom, jakou práci mají v občanském životě, nadšeně luštili šifry, hráli scénky, vykrajovali roztodivné tvary z táče :-) a zatloukali hřebíky. V Nebákově jsem potkala plno nových lidí, se kterými se mi seznamovalo a bavilo podstatně snáze a samozřejměji, než kdyby se vzalo náhodných sto lidí, a už se těším, až se s nimi zase setkám na nějaké z akcí v Brně nebo okolí nebo na podzimním celostátním setkání. Jen nevím, jak tento můj dojem z Mensy rozšířit mezi inteligentní veřejnost, protože Mensa je úplně něco jiného, než si většina (inteligentních) lidí myslí.

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2019 (srpen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 4/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .