Plzeňská trojkombinace

Kdo neměl 30. listopadu co dělat, neprohloupil, když se zúčastnil plzeňského pivovarského klání.

Sraz účastníků byl před jedenáctou u pivovarského muzea a od té chvíle až do večera byla každá minuta sobotního programu nabitá zážitky, a to jak duševními, tak kulinářskými.

Naší první zastávkou bylo plzeňské historické podzemí. Absolvovali jsme zhruba hodinovou komentovanou prohlídku a průvodkyně měla co dělat, aby nás vydolovala z podzemních uliček zase na povrch. 

Poté následovala neméně zajímavá prohlídka pivovarského muzea, tentokrát už na vlastní pěst. Nutno poznamenat, že při koupi každého lístku jsme fasovali poukázky na pivo ve vybraných plzeňských restauracích. Proto když přišel čas oběda, šli jsme houfně tyto poukázky uplatnit na Spilku, což je největší plzeňská restaurace s výbornou českou kuchyní a nachází se přímo v areálu plzeňského pivovaru. Pivo tady teklo proudem, a ačkoli jsme si na uvolnění stolu v restauraci museli chvíli počkat, chuťové buňky si nakonec opravdu přišly na své. Po příjemném posezení v restauraci jsme ještě prošli přilehlý obchod se suvenýry, prozkoumali jsme návštěvnické centrum a pak už jsme se vrhli na prohlídku pivovaru Gambrinus, opět pod vedením průvodkyně. Dozvěděli jsme se mnoho z historie i techniky výroby tohoto lahodného moku, dostali jsme šanci vypít ho neomezené množství při rozhovoru se sládkem, který nás také naučil, jak se pivo správně čepuje. Ke konci prohlídky jsme se v interaktivní sekci pivovaru proměnili ve fotbalové hráče, baskytaristy a bubeníky a užili si tak i spoustu legrace. 

Co dodat? Snad jen to, že polovina účastníků šla ještě nasáté kalorie vytancovat na kaktusářský bál, což byla skvělá kulturní tečka za celou sobotou. Za všechny zúčastněné bych chtěla poděkovat Dáše Hladíkové za bezchybné naplánování akce a poskytnutí nevyčerpatelné zásoby slevových kuponů, díky kterým nás celá plzeňská trojkombinace přišla na polovinu oproti ostatním smrtelníkům. Děkujeme!

Plzeňští permoníci

Autor: Hana Mičicová
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 1/2019 (únor) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 1/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .