Prázdninové gurmánské turné v Hradci Králové

Nevím, jak je tomu v ostatních skupinách, v té hradecké však bývá účast na pravidelných schůzkách v letních měsících slabší než v jiných obdobích. Přemýšleli jsme proto o programu schůzek, který by přilákal mensany i v době dovolených.
Pravidelní návštěvníci jsou osoby zájmů různých, všichni však mají společnou zálibu v dobrém jídle. Navázali jsme proto na úspěšnou jarní ochutnávku sushi a pojali naše prázdninová setkání jako gurmánské turné. Červencová schůzka se uskutečnila ve zdejší indické restauraci The Royal Maharaja. Prostředí bylo stylové a jídla, jejichž základem byla cizrna nebo kuřecí či jehněčí maso s přídavkem kari, garam masala, zázvoru a dalších exotických koření, podávaná s ochucenými plackami chapati, opravdu vynikající. Trochu rozpačitější jsme byli při hodnocení nápojů. Indický sirup svou barvou i chutí připomínal dětský sirup proti kašli a mléčný nápoj zvaný růžové lassi byl uměle sladký. Celkově jsme však byli velmi spokojeni a další setkání plánovali v obdobném duchu. Na srpnové schůzce jsme ochutnávali známější čínskou kuchyni. Kromě klasických čínských jídel jsme zkusili například černá vejce, smaženou zmrzlinu či bento, což je jídlo servírované v krabičce s přihrádkami pro jednotlivé chody. Od září se schůzky místní skupiny opět konají v našem tradičním působišti, tj. ve vinném sklípku U Královny Elišky a rádi na nich uvítáme každého, kdo má zájem o setkání s dalšími mensany z Hradce Králové a okolí.
Autor: Marta Heřmanová
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2019 (srpen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 4/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .