SIG Managerský START UP!

Někteří z vás už možná zaregistrovali, že v Brně vzniká nový SIG. Zatím neoficiálně zní SIG Manager, a jak už jeho název napovídá, bude určen členům Mensy se zájmem o manažerské dovednosti, metody a techniky a také rozvoj osobnosti manažera.

rea_001Myšlenka nového SIGu vznikla vcelku jednoduše, když mě jeden z účastníků mé podzimní „hravé přednášky“ oslovil s tím, že pokud v budoucnu zorganizuji něco podobného, rád se zase připojí. Po vlastním krátkém průzkumu mezi mensany jsem nabyl přesvědčení, že založit nový SIG v tomto směru je vskutku výborný nápad, a ihned jsem ho začal realizovat. Kontaktoval jsem zájemce z řad mensanů z Brna a okolí a jménem zakladatelů, tedy svým, Radima Nováka a Petry Glassové, jsem poslal žádost o schválení jména SIGu.

Dovolte mi tedy nyní představit blíže nový SIG Manager a předně jeho samotnou vizi. Vizí SIGu Manager je být prostorem pro předávání praktických informací a zkušeností z oblasti managementu a budování osobnosti manažera. Základním pilířem SIGu Manager jsou dílčí tematické přednášky doplněné o různé testíky, krátké hry a doplňující videoukázky a nedílné zastoupení zde samozřejmě mají i krátké a věcné diskuse. Samotná úroveň těchto přednášek a potažmo celého SIGu by měla být na střední úrovni, či chcete-li průměrná. To znamená, že se přednášky budou odvíjet spíše v duchu základů. Je tomu tak proto, aby mohl být SIG Manager otevřenější a přístupnější mensanům jak co do věku, tak i do vzdělání. Témata jsou tedy volena jasně a srozumitelně. Příkladem může být téma našeho prvního setkání, které znělo „verbální komunikace“, anebo následující čerstvě novoroční téma „neverbální komunikace“. Dalšími tématy jsou například osobnost manažera, umění prezentace, teambuilding a týmové role, personální dovednosti a typologie osobnosti, zajímavosti z managementu, kreativita a inovace, brainstorming a jiné. Poslední důležitou informací je to, že se přednášky budou konat ve městě Brně, a to jednou měsíčně.

A jak taková přednáška v rámci SIGu probíhá? Pro inspiraci může posloužit naše první tříhodinové poznávací setkání, které se na podzim 2013 konalo díky Petře Glassové v nových prostorách moderního kancelářského komplexu Spilberk Office Centre. Po úvodním osminásobném seznámení jsme si řekli, co od nového SIGu očekáváme, a rovnou jsme přešli k dotazníku, jehož výsledky jsou zde přiloženy. Následovala krátká přednáška o komunikaci obecně, potom o verbální komunikaci, která byla proložena videoukázkou, hned nato jsme rozebrali test nazvaný „firemní večírek“, vysvětlili si podstatu a pravidla tzv. small talk a ke konci si ještě všichni zkusili z řečnických důvodů známé krátké dechové cvičení, ukázku z knihy Dášeňka od pana Karla Čapka. Nakonec si při loučení všichni vyjadřovali své dojmy a pocity a já byl také spokojený, protože na základě nich se bude moci SIG Manager dále rozvíjet.


Autor: Stanislav Wolf
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 1/2019 (únor) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 1/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .