Švédované potopení Titaniku v Hradci

Stalo se již tradicí, že koncem června vyráží místní skupina Hradec Králové na divadelní festival nabízející řadu klasických i alternativních představení v kamenných divadlech, stanech i pod širým nebem.

Tentokrát naše volba padla na představení s názvem pro některé diváky jasným, pro jiné záhadným – Švédované filmy. Skupina studentů vystupující pod názvem Umskup slibovala předvést a na ruční kameru natočit jakýkoli film dle přání diváků. Po bouřlivém hlasování byl k „ošvédování“ zvolen světoznámý Titanic. Tvůrci k úkolu přistoupili opravdu zodpovědně a s nadšením na pódiu postavili improvizovanou loď z pivních lavic, během půlhodiny přehráli všechny zásadní scény a nakonec nás dohnali k slzám (smíchu) nad tragickým koncem příběhu.

Po představení jsme se vydali do vinného sklípku U Královny Elišky, kde jsme zamáčkli slzu podruhé. Vinárna, kde léta probíhala setkání královéhradecké místní skupiny, končí svůj provoz a bylo to tedy naposledy, kdy jsme zde mohli rozebírat proběhlé a plánovat budoucí akce.

Během prázdnin navážeme na úspěch loňského gurmánského turné a navštívíme druhou z místních indických restaurací, od září však budeme hledat nové útočiště. Sledujte proto pravidelně stránky MS Hradec Králové, na kterých vás budeme informovat o novém místě našich pravidelných schůzek.

Autor: Marta Heřmanová
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2019 (srpen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 4/2019
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .