Rozhovor: Martin Sedláček - Nový předseda Mensy ČR

10.09.2017 11:05, autor: Zuzana Kořínková
Potkat Martina Sedláčka na některé mensovní akci nebývá problém – patří k jedněm z nejaktivnějších členů. Podílí se na projektu Supporting Gifted Children for the Future, společně s manželkou Evou a dalšími dobrovolníky intenzivně pracuje na zavedení efektivního systému přípravy a evidence úloh do Logické olympiády, je zapojený do úprav mensovního intranetu, byl členem organizačního týmu tří celostátních setkání v řadě – a samozřejmě ...
Více | Rubrika - Rozhovory

Karolina Řeháčková: Život ti dá přesně to, na co máš kuráž se ho zeptat

16.10.2016 21:23, autor: Nicole Rebeka Snová
Karolinu jste dříve mohli potkat skoro na každém setkání Mensy. Nyní jí však spíše potkáte v TV, protože je českou reprezentantkou v plážovém volejbale. Během své kariéry vystřídala tři spoluhráčky, opakovaně se umístila na mezinárodních soutěžích a jejím snem je olympiáda v Tokiu. Jaká byla její cesta?
Více | Rubrika - Rozhovory

Tomáš Kubeš: Žijeme v úžasné době

11.09.2016 14:43, autor: Nicole Rebeka Snová
S šéfredaktorem časopisu Mensa jsem si povídala nejen o jeho mensovních aktivitách, ale také o jeho pracovním uplatnění v Evropské organizaci pro jaderný výzkum (CERN), o cestě na Island a do Nepálu, IT a umělé inteligenci.
Více | Rubrika - Rozhovory

Leaders Club & Academy: Pomáháme vychovávat novou generaci

12.08.2015 21:32, autor: Nicole Rebeka Snová
Ve chvíli, kdy je něco psáno příliš nečitelně, vezmete si na pomoc lupu. Funguje ale tato technika i v celospolečenském měřítku? Martin Lupa dokazuje, že ano!
Více | Rubrika - Rozhovory

Baterie pro Martina

8.04.2015 21:37, autor: Jan Gruber
V minulém čísle tohoto časopisu jsem, stejně jako většina čtenářů, zachytil smutnou zprávu – Martin Felgr opustil náš pozemský svět. Jsem velice vděčný za to, že Mensa prostřednictvím redakce na své zemřelé členy vzpomene a že tak činí důstojným způsobem.
Více | Rubrika - Rozhovory

 Aby člověk poznal sám sebe, musí se nejdřív ztratit

10.02.2015 20:10, autor: Redakce
Ani životy mensanů nejsou jako z pohádky, možná právě naopak. A i když všechny cesty vedou do Říma, některé jsou možná až příliš dlouhé s spletité... O tu svou se s námi podělila Kateřina Bernatíková.
Více | Rubrika - Rozhovory

Báječný život po smrti

11.01.2015 23:36, autor: Nicole Rabeka Snová
Kdybyste viděli filmovou adaptaci nepsané biografie Martina Radvanského, asi byste jen těžko uvěřili, že se příběh zakládá na pravdivých událostech. Vášnivý tanec, profesionální vzplanutí a zrada zhrzené ženy, to samo o sobě jako zápletka stačí. Přidejte k tomu ještě nalezený pas, vyhoštění na druhý konec světa a kulinářské umění a dostanete obrázek jednoho sympatického pětačtyřicetiletého mensana. Tedy, téměř – předtím ho musíte oficiálně ...
Více | Rubrika - Rozhovory

Patricie Řeháčková: Historky často cenzuruju, protože některý z nich jsou dost divoký

10.08.2014 20:35, autor: Nicole Snová
Zahrádka jedné zapadlé pražské kavárničky, příjemné letní odpoledne; přichází ke mně usměvavá opálená blondýnka ve středních letech. Úsměv ji neopouští ani během příští hodiny, kdy naše povídání nejednou okoření nějakou černohumornou zkazkou. Patricie Řeháčková (patricie@caribissimo.com), mensanka a ředitelka cestovní kanceláře Caribissimo se zaměřením na Dominikánskou republiku, boří mýtus o tropickém ráji a představuje jej v mnohem působivějším...
Více | Rubrika - Rozhovory

Dialog o užitečné organizaci

10.08.2014 20:14, autor: Lucie Merunková
Studentka Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a dnes již bývalá členka Mensy Lucie Merunková zpracovala letos bakalářskou práci s názvem „Komunikace společenské organizace Mensa ČR“. Jako přílohu této práce připravila rozhovor s mensanem a zakladatelem SIGu Manager v Brně Stanislavem Wolfem. Rozhovor je vnitřním pohledem na samotnou Mensu očima jednoho z jejích členů, který v ní spatřuje užitečnou organizaci sdružující zajímavé ...
Více | Rubrika - Rozhovory

Na trénincích si hrajeme, popisuje kaskadérka Michaela Šalamounová

14.06.2014 22:22, autor: Karel Vandas
Michaela Šalamounová vystudovala Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy a Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. V profesním životě se věnuje zejména umění a sportu. V současné době žije v Praze.
Více | Rubrika - Rozhovory

Tomáš Houška vzpomíná na první roky Mensa gymnázia

22.04.2014 15:34, autor: Nicole Rebeka Snová
Gymnázium Buďánka. Jak to všechno začalo? Proč se mensané zpočátku stavěli proti? Proč je část společnosti považovala za sektu? A podepsalo se to nějak na filmové adaptaci románu Graffiti, známé pod jménem Gympl? Bývalý a historicky první ředitel Mensa gymnázia Tomáš Houška radostně i teskně vzpomínal na chvíle strávené v kruhu svých nadaných studentů.
Více | Rubrika - Rozhovory

Rozhovor s Mirkem Jindřiškem: Jak se podniká z Valencie

9.02.2014 20:12, autor: Karel Vandas
Mirek Jindřišek, absolvent VŠE, se v současné době věnuje různorodým činnostem od internetového podnikání prostřednictvím společnosti PoweredBy, s.r.o. až po organizování hudebních festivalů či roli DJ. Zeptali jsme se nejen na to, jak se Mirek má a na čem nyní pracuje.
Více | Rubrika - Rozhovory

LEGO jako práce

23.06.2013 09:41, autor: Jan Mazálek
Asi každý si někdy hrál s barevnými plastovými kostkami a zkoušel nějak zhmotnit svou vlastní fantazii. Někdo u toho vydrží jen několik minut, jiný několik let a některé lidi to nepustí nikdy a mají koníčka na celý život. A to je i můj případ. Ve světě, kde je vše pravoúhlé, předdefinované, přátelské, jednoduché a logické, se cítím prostě dobře a stavění je vždy příjemná relaxace.
Více | Rubrika - Rozhovory

Kutná Hora ve znamení stříbra

12.01.2013 01:57, autor: Zuzana Šimková
Celostátní setkání ve Zbraslavicích, vesničce, co by stříbrným tolarem dohodil od Kutné Hory, se konalo ve znamení středověku a těžby stříbrné rudy.
Více | Rubrika - Rozhovory

Nejenom o dopravě s doc. Ing. Radovanem Souškem, Ph.D.

12.12.2012 00:15, autor: Zuzana Šimková
Pana docenta předcházela pověst muže s názory, které jasně a důrazně prezentuje, v mailu mi napsal „no tak přijďte, třeba by naše setkání mohlo být příjemné” a pak ještě dodal, že je zvědavý na ty dotazy... Čím tedy začít?
Více | Rubrika - Rozhovory

Kam až paměť sahá

20.10.2012 13:08, autor: Renata Landgráfová, Martina Bártová
S Renatou se sice vídáme na trénincích a soustředění taiji, ale tam nebývá ani čas, ani prostor na to, abychom si popovídaly. Já jsem Egyptem fascinována už odmalička, a tak jsem neodolala a přemluvila jsem Renatu, aby se při posezení nad šálkem voňavého čaje v jedné nejmenované pražské čajovně nechala trochu vyzpovídat. V šatně jsem se totiž dozvěděla, že je nejen významnou českou egyptoložkou, ale že dokonce drží prvenství v rozluštění starých ...

Vítr ve vlasech s Martinou Ondrouškovou 

4.06.2011 14:35, autor: Zuzana Šimková
Martina je opravdu zapálenou motorkářkou. Jaké to je, když se žena pohybuje v motorkářském sedle skoro mezi samými chlapy? A jak se takovéto ženě žije navíc s vysokým IQ...?

Rozhovor s Miss Mensa 2010 Lucií Sezemskou

5.09.2010 22:32, autor: Tomáš Kubeš, šéfredaktor
Lucka Sezemská byla během slavnostního finále pořádaného v rámci Valné hromady Mensy ČR 12. 6. zvolena Miss Mensa 2010. Kdo to je, se vám pokusím převážně nevážně přiblížit v následujícím rozhovoru.

Rozhovor se Zuzkou Polákovou o tom, jak se organizoval EMAG, o SIGHTu a tak vůbec ... 

5.09.2010 21:54, autor: Zuzana Šimková
V databázi členů na intranetu je momentálně zapsané jméno Zuzana 24krát. Ale jenom jedna Zuzka, Zuzana Poláková, se zabývá zároveň organizací EMAGu (European Mensas Annual Gathering).

Etiketa je životní styl

24.06.2010 07:00, autor: Filip Gantner
Rozhovor s PhDr. Ladislavem Špačkem, odborníkem na etiketu a bývalým tiskovým mluvčím prezidenta republiky Václava Havla nejenom o Mense a etiketě.
Počet položek: 40položek na stránku: 1 2 > >|
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2017 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím na obrázek.
Titulní strana časopisu Mensa 5/2017
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .