Práce a studium v Evropské organizaci pro jaderný výzkum 

31.08.2011 11:33, autor: Tomáš Kubeš
,,V rámci exkurze jsem se zmínil o možnostech práce a studia v Evropské organizaci pro jaderný výzkum (CERN). Pro velký zájem shrnuji základní informace i do našeho časopisu." Jaké pozice tedy může člověk v této organizaci zastávat, jak se k nim dostat... a kolik za ně dostat. To nám pověděl šéfredaktor a současně jeden ze zaměstnanců CERNu, Tomáš Kubeš.

Historky ze života personalisty 

31.08.2011 11:22, autor: Alena Oudová
V rubrice Kariéra se pravidelně dozvídáme různé rady a tipy, které použít při žádání o práci. Jak ale vypadá takové zaměstnání samotného personalisty? Co když Vám přicházejí uchazeči zpoždění, převonění, drzí, lichotiví... A jak tedy vypadá ten ideální? To nám prozradila Alena Oudová, starající se o celou zmíněnou rubriku.

Motivuj a nech se motivovat

6.06.2011 10:11, autor: Alena Oudová
Máte-li zájem o nějakou pracovní pozici, pozve vás konzultant nebo konzultantka k pohovoru. Můžete čekat, že se vás zeptá na motivy, které vás vedou k žádosti o toto pracovní místo.

Projekt Kariérní podpora  po roce

30.03.2011 17:35, autor: Alena Oudová
Projekt Kariérní podpora funguje už rok. Za tu dobu s jeho pomocí našla práci už řada Mensanů a Mensanek. Další jsou registrovaní v systému a čekají na tu pravou příležitost.

Hledám práci …

29.01.2011 16:42, autor: Alena Oudová
Už jsme se společně podívali na to, jak by měl vypadat profesionálně sestavený životopis, co by neměl postrádat motivační dopis a na co se připravit na prvním pohovoru. Tím vším jsme ale lehce předběhli a svým způsobem obešli to základní: rozhodnutí odejít ze stávající práce a postoupit o stupínek výše na svém kariérním žebříčku v rámci nově nalezené pracovní pozice.

Projekt Kariérní podpora v únoru 2011

29.01.2011 16:37, autor: Alena Oudová
Velmi mě těší Váš neustále rostoucí zájem o projekt a Vaše stálá přízeň. V současné chvíli je v projektu registrováno 152 z Vás, což je úžasné a úctyhodné číslo, které nás, kteří jsme na projektu kdy participovali, neustále ubezpečuje v tom, že za sebou máme kus práce a že projekt má pro naše spolučleny smysl a význam.

Motivační dopisy a jak na ně

15.01.2011 01:18, autor: Alena Oudová
Velmi často se setkávám s dotazy a lehce rozpačitým způsobem přístupu k motivačním dopisům. Jsou opravdu tak důležité, nebo jsou jen přeceňovaným nástrojem výběru a rozmarem personalistů?

Projekt Kariérní podpora v roce 2010

15.01.2011 01:18, autor: Alena Oudová
Vážení členové Mensy ČR, účastníci projektu Kariérní podpora, dovolila bych si využít příležitosti, kterou skýtá výroční číslo časopisu, a velmi ráda bych se ohlédla za více než ročním působením projektu Kariérní podpora.

Kouzlo životopisu

4.11.2010 22:07, autor: Alena Oudová
Životopis je z pohledu představení sebe sama společnosti, pro kterou má člověk zájem pracovat, významný. Je to první kontakt s personalistou, popřípadě manažerem. Životopis není pouhým obrazem a jistým souhrnem vaší dosavadní profesní dráhy, zkušeností, vzdělání a dalších dovedností. Je současně významným faktorem, který slouží jako prostředek předvýběru. Jak napsat zajímavý životopis? I na tuto otázku najdete v příspěvku odpověď.

Když Vám řeknou NE ...

4.09.2010 06:37, autor: Alena Oudová
Ten, kdo nikdy nebyl odmítnut u přijímacího pohovoru nebo neodešel od výběrového řízení jako neúspěšný kandidát, se může považovat za šťastného. Kdo byl jednou nebo i vícekrát odmítnut, je jedním z mnoha. Být odmítnut ovšem neznamená pouze ztrátu možnosti získat zajímavé zaměstnání. Znamená současně novou příležitost, jak zapracovat sám na sobě, jak získat nové kontakty...

Pohledem personalisty

4.09.2010 06:33, autor: Alena Oudová
Důležitým momentem ve chvíli, kdy člověk nalezne pozici, která ho vnitřně uspokojuje, umožňuje mu osobnostní růst a znamená pro něj víc než pouhou jistotu měsíční mzdy, a rozhodne se zúčastnit výběrového řízení, je pohovor, který je nutné absolvovat s personalistou, popřípadě potenciálním přímým nadřízeným v rámci společnosti, u níž se rozhodl žádat o místo. Samotný pohovor v podstatě začíná již doma, kdy je nutné se na něj důkladně připravit.

Alena Oudová hlavní koordinátorkou projektu Kariérní podpora

3.09.2010 22:15, autor: Zuzana Šimková (vpravo)
Příprava projektu Kariérní podpora a pomoci v hledání práce začala v dubnu 2009. Alena Oudová začala pomáhat v době, kdy se počet uchazečů „nebezpečně“ navyšoval. Do projektu vnesla odborné informace a vhled, do práce se pustila s velkým nasazením a logicky se stala hlavní koordinátorkou projektu. To, že je vynikající personalistkou, je už jen třešničkou na dortu...
Počet položek: 32položek na stránku: |< < 1 2
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .