Inovativní pomocníci pro plánování a organizaci

Toužili jste po tom udělat si ve svém životě jasno a pořádek, ale z nějakého důvodu to nešlo? Zkuste dva inovativní nástroje pro plánování a organizaci. Jsou praktické, intuitivní, funkční, podporují češtinu a jsou zdarma.

COGGLE MINDMAPPER, www.coggle.it

Myšlenková mapa je grafické uspořádání klíčových slov, doplněné obrázky a vyznačující vzájemné vztahy a souvislosti. Využíváme ji při učení, plánování nebo řešení problémů. Princip je vskutku jednoduchý. Do středu zakreslíme nebo napíšeme „objekt zájmu“, tzv. jádro myšlenkové mapy, a posléze od středu pokračujeme větvemi, které opět nesou klíčová slova či ilustrace. Myšlenková mapa nám umožňuje vidět problém komplexně a našemu mozku pak pomáhá udržovat mentální pořádek. Coggle vychází vstříc kreativnímu myšlení, práce v něm je příjemná a při samotné tvorbě myšlenkové mapy podporuje české znaky. Program běží on-line a vyžaduje registraci, na účtu si můžeme svá díla ukládat.
TAGUL – TAG CLOUDER, www.tagul.com

Tag clouder neboli tvůrce „mraků slov“ či „slovních mraků“ je ideální nástroj pro zpracování a vizualizaci textu. Pomáhá nám utřídit například naše cíle (co si v životě přejeme), hodnoty (co je pro nás důležité) nebo úkoly (co chceme splnit). Rozsah využití je však daleko širší a kreativitě se zde meze nekladou. Textu můžeme přiřadit priority, velikosti, barvy, tvary, směry, fonty, pozadí a různě jej uspořádat. Tagul je uživatelsky velmi příjemný a intuitivní, běží on-line a vyžaduje registraci. Na účtu si můžeme svá díla ukládat.

Autor: Stanislav Wolf
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 6/2022 (prosinec) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 6/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .