Jak jsme nastartovali restart projektu Kariérní podpora

V říjnovém čísle časopisu jsme vás informovali o restartu projektu Kariérní podpora. V rámci tohoto projektu se snažíme mensanům pomoci v situaci, kdy chtějí nastartovat svoji profesní dráhu, dospěli do bodu, kdy potřebují v zaměstnání změnu, a nebo se dostali do situace, kdy prostě potřebují najít novou práci.

Každý člen Mensy může zaregistrovat svůj životopis na intranetu Mensy ČR. Po tomto úvodním kroku ho oslovím s nabídkou pomoci, která spočívá především v konzultaci „Jak vyladit konkrétní životopis“. Poradenství je vždy individuální, šité na míru konkrétnímu člověku nebo i konkrétní pozici, na kterou se hlásí. Součástí nabídky služeb v rámci projektu Kariérní podpora je poradenství – kde hledat nabídky práce, jak se prezentovat na sociálních sítích, jak napsat průvodní dopis k životopisu a mnoho dalších témat spojených s hledáním pracovního uplatnění.

Jaké jsou naše zkušenosti po prvním měsíci fungování obnoveného projektu? Svůj životopis si na intranetu Mensy ČR upravilo nebo zaregistrovalo deset členů Mensy. Každý z nich obdržel individuální nabídku poradenství, které se týká převážně možnosti doporučení úprav životopisu a dále informací ohledně trhu práce (kde hledat, na jaké nabídky se zaměřit, jak si nastavit agenta, jak se prezentovat na profesních sociálních sítích apod.). Na tuto nabídku reflektovali čtyři členové Mensy a další tři mě kontaktovali přímo na základě informací zveřejněných v časopise.

Jeden z dotazů byl specifický – týkal se konkrétní záležitosti – „Jak personalisté reagují, když má uchazeč o zaměstnání ve své praxi uvedenu zkušenost z MLM společnosti?“ V ostatních případech ode mě mensané obdrželi rady, jak upravit jejich CV – jaké informace v nich např. chybí anebo které skutečnosti zdůraznit a ještě více popsat. Další část doporučení obsahovala v některých případech odkazy na konkrétní pracovní pozice s doporučením, kde obdobné nabídky hledat a jak na ně odpovídat.

Pokud jste tedy v situaci, že hledáte práci, nebojte se využít možností, které vám projekt Kariérní podpora nabízí, a nechte si poradit, jak vaše CV upravit tak, aby v záplavě životopisů, které personalisté vámi vybraných firem obdrží, zaujalo především to vaše. Známou pravdou je, že nemáme druhou šanci učinit první dojem – a ten si o vás personalisté vytvářejí na základě vašeho životopisu a ještě dříve – na základě průvodního dopisu k tomuto CV. Nepodceňujte proto význam obou komunikačních prostředků a věnujte jim náležitou péči. Ráda vám s těmito kroky pomohu.

Autor: Olga Kulíková

Související články:
Ambiciózní restart projektu Kariérní podpora
Sdílet

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .