Kariérní podpora

Do projektu Kariérní podpora se během jeho existence zapojilo už přes dvě stě mensanů.
Těší nás, že má tolik lidí zájem o podporu svého kariérního rozvoje. Děkujeme za maily, dotazy, podněty a vlastně za veškerou zpětnou vazbu, díky níž víme, že vaše účast v projektu neskončila vyplněním osobního listu. Neostýchejte se ozvat, pokud se vám třeba zdá, že od nás, koordinátorů projektu, nepřichází odezva tak rychle, jak byste si představovali.

Naším zájmem je, aby ti, kdo hledají nové uplatnění, je našli co nejdříve a také aby byli uspokojeni ti, kteří práci nehledají, ale chtějí být informováni o pozicích, které je zajímají.

I když jsme na vás od července už dva a můžeme vám s lecčím poradit a pomoci, to hlavní stejně zůstane na vás. A sice to, že při hledání nového místa musíte být aktivní především vy sami.

Své šance na nové místo zvýšíte tím, že budete pravidelně sledovat nabídku volných pracovních míst buď na inzertních serverech, nebo přímo na webech společností, které vás zajímají. V případě, že vás nějaká nabídka zaujme, odpovězte na ni co nejdříve. Současný trh s volnými pracovními místy je totiž specifický tím, že se na některá místa sejdou i stovky odpovědí. Vhodné je mít i přehledný životopis, nejlépe na jedné stránce.

A nenechte se odradit už zprofanovanou formulací personálních agentur i firem, že si vaše údaje zařadí do databáze a ozvou se vám, až budou mít něco vhodného. Třeba se někdy opravdu ozvou. A trochu optimismu na závěr: podle posledních údajů ČSÚ (třetí čtvrtletí 2011) nezaměstnanost v ČR klesá. :-)
Autor: Čestmír Kalus
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .