Skrýt, či neskrýt členství v Mense... (reakce na článek z říjnového čísla)

Uvádět do životopisu členství v Mense nebo neuvádět? Každý z nás má jiné zkušenosti a jinou motivaci přiklonit se k první nebo druhé variantě a má pro to i argumenty, stejně jako i autorka reakce na příspěvek z minulého čísla.

Své členství, či dříve potenciální možnost členství, jsem obvykle využívala k získání práce podle mé představy. V podstatě tedy souhlasím s názorem, že pokud nehledám jen něco na krátkou dobu a k okamžitému nástupu, je dobré členství uvést. Má to však svá ALE:

  1. Je potřeba vhodně demonstrovat, že své vysoké IQ dokážete využít – a tuto informaci se osobě, která vás u pohovoru zpovídá, snažit naservírovat někdy v okamžiku, kdy se ptá na pracovní úspěchy, ev. na pozitivní vlastnosti (a znovu třeba zopakovat něco z těch úspěchů).
  2. Myslím, že uvedení dává větší šanci u pozic, kde se vyšší IQ tak trochu předem očekává (např. IT svět, tam, kde je v nabídce výslovně uvedeno logické myšlení atd.).

Pokud bych narazila na někoho, kdo má vůči členům Mensy nějaké předsudky, asi by se mi pod daným člověkem moc dobře stejně nepracovalo, takže může být lépe, když si mě díky uvedení členství takoví lidé nevyberou.

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .