Služby pro členy Mensy zaměřené na nalezení zaměstnání

Ráda bych zájemcům z řad členů nabídla konzultace prostřednictvím e-mailu a telefonu. Na základě vyplněného osobního listu v sekci Kariéra intranetu Mensy a přiloženého CV Vám ráda zašlu doporučení, jak můžete životopis doplnit nebo upravit, a doporučení týkající se vlastního procesu vyhledávání pracovních nabídek – kde hledat, jak hledat, na co se zaměřit, jak si nastavit agenta, jak si zveřejnit svůj profil v různých databázích, jak si budovat síť profesionálních kontaktů atd.

Jedinou protislužbou, kterou očekávám, je tzv. „pay by tweet“ – tj. zmínka o mnou poskytnuté pomoci na některých sociálních sítích a v časopise Mensa.

Proč nahrát svůj životopis na intranet Mensy?

  • Nabízím individuální přístup – nenabízím nikomu žádnou brožuru nebo odkaz na článek, vždy začínám od konkrétního CV a konzultace s Vámi a Vašich dosavadních zkušeností – kde jste hledal, koho oslovoval, co se osvědčilo, kde jste si nebyl jistý.
  • Na základě konzultace mohu navrhnout další postup – úpravy CV, doporučení, kde hledat nabídky, kde se zaregistrovat, jak nastavit vyhledávací agenty nebo jak vytvořit profil na LinkedIn.
  • V některých případech mohu pro kandidáty přímo vyhledávat pracovní nabídky a pomoci sestavit motivační dopis na konkrétní pozici.
  • Jindy vyhledávám firmy, pro které by chtěl daný uchazeč pracovat, přestože právě nemají otevřenou žádnou pozici.
  • Odměna členům za doporučení firem s vhodnými volnými místy.
  • Stálý reklamní prostor v časopise, který bychom nabízeli firmám, které budou mít zájem primárně o mensany – firmy by pak tuto inzerci měly zdarma.

Další rozvoj

Do budoucna plánuji, že začnu aktivně vyhledávat volné pracovní pozice a do společností, které je inzerují, začnu rozesílat odpovídající CV mensanů s doporučením. Pokud tato CV danou firmu zaujmou, dohodnu se s firmou na přijatelné finanční odměně, kterou by zaplatila v případě nástupu daného uchazeče, a následně domluvím schůzku uchazeče v dané společnosti. Všechny nabídky i firmy jsou s uchazečem konzultovány předem, takže ví, kam je jeho CV zasíláno. CV jsou zasílána bez identifikačních údajů (jméno, příjmení, kontakty, poslední zaměstnavatel). Přitom paralelně budujeme síť firem, které mají primárně zájem o kandidáty z řad mensanů (opět se jedná o dlouhodobý postupný proces).

Tuto službu zatím nenabízím, protože vyžaduje licenci od MPSV. O tu bychom požádali, pokud by mezi mensany i firmami byl dostatečný zájem, který by ospravedlnil potřebné výdaje. Z odměny za doporučené pracovníky by byla hrazena především moje práce, avšak část bych chtěla rozdělit ještě k dalším účelům, například:

Autor: Olga Kulíková, olga.kulikova@centrum.cz, http://www.linkedin.com/in/olgakulikova
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .