Jak se káčátko proměnilo v černou labuť

28.03.2011 20:43, autor: Lenka Molnárová
Do kin střemhlav přilétla Černá labuť. Nový film Darrena Aronofskyho u diváků okamžitě vzbudil pozornost a zájem. Všichni byli nejvíce zvědaví na výkon Natalie Portman, která musela projít náročnou taneční průpravou. O tom, že vše zvládla na výbornou, svědčí nejen obdiv diváků. Herečka získala za roli Niny Oscara za hlavní ženský herecký výkon.

Tron: Legacy vtáhne do děje každého uživatele

3.02.2011 22:50, autor: Lenka Molnárová
Do kin přichází další nový svět, tentokrát digitální. Je zářivý, zábavný a všichni se v něm prohánějí v latexových oblečcích. Těžko od něj odtrhnout oči.

Princ z Persie: Písky času míří z počítačového monitoru na filmové plátno

27.06.2010 19:36, autor: Lenka Molnárová
Původně legendární počítačová hra se letos dočkala svého filmového zpracování a výsledek stojí za několik velbloudů...

Kuchařka k nové Alence v říši divů

28.04.2010 15:42, autor: Lenka Molnárová
Pamatujete si na příběh malé holky, která na každém kroku vidí bílého králíka, přičemž utíká v jeho šlépějích, aby nakonec objevila tajuplný svět v Podzemí? Správně – jedná se o klasické dílo spisovatele Lewise Carrolla, dílo, které má svou knižní podobu, animovanou a nyní i nově zpracovanou hranou podobu....

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě vynalézavější?

14.04.2010 16:40, autor: Lenka Molnárová
Co uděláte, když za tragických okolností ztratíte představitele hlavní mužské role při plně rozběhnutém natáčení? Hlavně to nevzdáte a postaráte se o to, aby Imaginárium Dr. Parnasse, poslední film Heatha Ledgera, stálo za to...

Limonáda silnější a perlivější, než jste kdy pili

14.04.2010 16:35, autor: Lenka Molnárová
Máte rádi divadlo? Chtěli byste se pořádně zasmát? Pak vězte, že představení Limonáda ostravského Divadla Petra Bezruče je tu právě pro Vás! Tato hra je synonymem pro šílenou komedii, která Vás nenachá ani na chvilku odpočinout od smíchu...

Geniální, vtipný a filmový Sherlock Holmes

14.04.2010 16:21, autor: Lenka Molnárová
Temné síly prahnou po moci a je jen jeden člověk, který je schopen je svými nevídanými myšlenkovými schopnostmi odhalit a zastavit... Perfektní herecké výkony, nečekané zvraty, vynikající hudební pozadí, fascinující vyústění... To vše a mnohem více obsahuje nové bravurní zpracování Sherlocka Holmese.
Počet položek: 7položek na stránku: 1
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 1/2023 (únor) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 1/2023
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .