Tron: Legacy vtáhne do děje každého uživatele

Do kin přichází další nový svět, tentokrát digitální. Je zářivý, zábavný a všichni se v něm prohánějí v latexových oblečcích. Těžko od něj odtrhnout oči.
Sam Flynn nikdy přesně nevěděl, na čem jeho záhadně zmizelý otec celý život pracoval. Na vše měl přijít o mnoho letTRON: Legacy později. Po 20 letech obdrží Sam zprávu od svého otce s žádostí o pomoc a s instrukcemi, kde ho najít. Vydá se tedy do staré budovy, kde měl Flynn svou kancelář. Omylem ale spustí program, který ho přenese, tak jako kdysi jeho otce, do digitálního světa. Sam si začíná uvědomovat, že jeho otec je celou dobu vězněn v počítačové hře, ze které není úniku. A to samé se teď stalo i jemu.

Digitální svět je omezen na minimum barev. Každý, kdo vypadá jako člověk, je jen počítačový program. Sam, uživatel uvězněný ve hře, dostává okamžitě svůj osobní disk. Na disk je zapisováno všechno, co udělá, nesmí ho ztratit. Může ho použít v diskových soubojích. Musí se mít ale na pozoru, aby nebyl zasažen cizím diskem, byl by to pro něj „konec hry“.

Sam zjistí, že digitálnímu světu nevládne jeho otec, jak předpokládal, ale počítačový program jménem Clu. Ten jeho otce neustále pronásleduje a chce se ho zbavit. Starému Flynnovi nezbývá nic jiného, než se ukrývat daleko za městem Grid spolu se svou společnicí Quorrou. Sam je ale vypátrá a po 20 letech se znovu setkají otec a syn.

Ačkoliv si Sam myslel, že jsou ve hře uvězněni navždy, jeho otec mu sdělí, že je jistá možnost, jak se dostat zpátky do reality. Ví to ale i Clu a ten má na špinavou práci skvěle naprogramovaného zabijáka – Rinzlera. Flynnovi s Quorrou musí být rychlejší.

Tron: Legacy je po vizuální stránce úchvatný. Digitální svět je zářivý. Obzvláště si užijete souboje s disky a honičky na motorkách v obří aréně. Další velké plus celého filmu je hudba. Pod soundtrackem je podepsána hudební dvojice Daft Punk. Jejich elektronická hudba perfektně vystihuje vše, co se na plátně děje. Vydařené je i herecké obsazení ústřední dvojice Sama (Garrett Hedlund, hrál například ve filmu Eragon postavu Murtagha) a Quorry (Olivia Wilde, můžete ji vidět v nových sériích seriálu Dr. House).

Už první trailer naznačoval velkolepou podívanou. Výsledek rozhodně nezklamal, přičemž efekty zdaleka nejsou to jediné, na čem film staví.

Režie: Joseph Kosinski

Hrají: Garrett Hedlund, Jeff Bridges, Olivia Wilde, Michael Sheen, Beau Garrett

Premiéra: 16. 12. 2010
Autor: Lenka Molnárová
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .