Kde?

Hledáš mě? Já tě hledám. V noci bloumám neznámou čtvrtí, jedu trolejbusem x25 na konečnou a obcházím v zavírací době všechny brněnské antikvariáty. Myslím si, že tě tam najdu. Když prší, jdu se podívat, jestli neležíš na náměstí Svobody. Vím, že bys to udělal. Sleduju zatoulaného psa a doufám, že mě dovede k tobě. Nosím červený šaškovský nos a čekám, až přijdeš a řekneš: „Ty vypadáš jak…princ.“ Tak kde jsi?

Hledal jsi mne? Já tě hledala. V noci jsem bloumala neznámou čtvrtí, jela jsem trolejbusem x25 na konečnou a obešla jsem v zavírací době všechny brněnské antikvariáty. Myslela jsem si, že tě tam najdu. Pršelo. Šla jsem se podívat, jestli neležíš na náměstí Svobody. Vím, že bys to udělal. Sledovala jsem zatoulaného psa a doufala, že mě k tobě dovede. Nosila jsem červený šaškovský nos a čekala, až ke mně přijdeš a řekneš něco absurdního. Byla jsem v divadle na Goldiniho komedii, na výstavě malířů 19. století a přehlídce fríských koní. Chtěla jsem tě tam potkat. Psala jsem ti na zem žlutou křídou vzkazy. Čekala jsem, že na ně zareaguješ. Stála jsem do poslední chvíle před hudebním klubem a vyhlížela tě, až jako poslední přijdeš…a my se přitom celou dobu míjíme ve škole.

Autor: Veronika Zapletalová
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .