Úspěch Mensa gymnázia na Schole Pragensis aneb Umíme si to udělat hezké!!!

Mensa gymnázium se zúčastnilo přehlídky pražských středních škol Schola Pragensis 2012
Jako každý rok i letos jsme se zúčastnili přehlídky pražských středních škol Schola Pragensis ve dnech 22.-24. 11. 2012. Náš stánek č. 412 na Schole Pragensis v Kongresovém centru byl téměř neustále v obležení. Zájem byl o hru v šachy, soutěž o čtečku e-knih Kindle, rozhovor se studenty a profesory a náš potulný hudební soubor ve složení Jakub Šoupal, Vojta Glaser a Martin Lubojacký. Největší nával byl ovšem u stánku v sobotu mezi 13. a 14. hodinou. Shluk lidí bývá často vídán někde, kde se dává něco zadarmo. I u našeho stánku to tak bylo. Každý, kdo si vystál menší frontu, dostal zadarmo podpis slavného hokejisty Tomáše Plekance, který nás přišel navštívit. Za to od nás dostal balíček svých oblíbených tatranek a kinder čokolád a pro malého Matyáška minitričko s logem naší školy. Kromě toho mohli návštěvníci u našeho stánku získat spoustu informací o škole, propisku se jménem školy, letáček se čtyřmi druhy meme komiksů a IQ v prášku. Myslím, že každý, kdo se u stánku zastavil, vycítil skvělou atmosféru, která na škole vládne mezi žáky, pedagogy a mezi studenty a pedagogy, a že heslo „Umíme si to udělat hezké“ není fráze.
 
Mensa gymnázium na přehlídce Schola Pragensis 2012Stánek Mensa gymnázia na přehlídce Schola Pragensis

Foto 1: Osazenstvo stánku s hokejistou Tomášem Plekancem; autor: Mensa gymnázium
Foto 2: Stánek školy; autor: Mensa gymnázium
Autor: Marcela Fatrová, zástupkyně ředitelky mensa gymnázia
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 6/2022 (prosinec) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 6/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .