Jak se mé okolí dozvědělo, že jsem členkou Mensy

V časopise jsme požádali členy, aby se s námi podělili o to, jak se jejich okolí dozvědělo, že jsou členy Mensy. Zde uveřejňujeme jednu z došlých odpovědí od paní Hany Vlčkové.

Na počátku letošního roku jsme se s kolegyní učitelkou bavily na téma testování IQ, až mě nakonec kolegyně vyhecovala a já jsem se přihlásila na testování pořádané Mensou. A hned druhý den, když se kolegyně ptala, tak jsem se s patřičnou hrdostí chlubila, že se můžu stát členkou Mensy. Někteří další přítomní spolupracovníci říkali, že jim kdysi v nějakém online internetovém testování vyšlo podobné číslo, a já jsem v domnění, že to bude vtipné, podotkla, že jsme se tedy sešli na pracovišti samí géniové. Jenže tenkrát jedna kolegyně chyběla a nebyla této společné konfrontaci přítomna. Později se při nějakém rozhovoru dozvěděla, že jsem si nechala testovat inteligenci a jak jsem dopadla. Zřejmě tenkrát nemohla vzteky ani usnout, protože od druhého dne se chytala každé příležitosti, aby vložila nějakou jízlivou poznámku na téma IQ. V duchu jsem si říkala, že si zakoupím větší balení cukru „na zvýšení IQ“ a každý den jí jeden přiložím k dopolední kávě. Nakonec jsem to vyřešila bez této investice. Jednou opět vysvětlovala ostatním, že pokud si chtějí zvýšit sebevědomí, musí si nechat změřit IQ. Vstoupila jsem do jejího monologu a upozornila, že by ovšem také mohla být velmi zklamaná, protože ono záleží na tom, kolik jí naměří. Nevím, zdali toto zapůsobilo, ale momentálně je již nějakou dobu klid. Pokud opět začne, udělám dobrý skutek a koupím jí ten mensovní cukr.


Cukr Mensa

Cukr koupíte na http://www.mensashop.cz/: 10 ks, 100 ks, 1000 ks.

Autor: Hana Vlčková
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2020 (srpen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 4/2020
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .