My Better Myself

Dva týdny, krásné prostředí Vysočiny, týmová práce, kamarádi, angličtina, lektoři z celého světa, legrace noví přátelé, exotické kultury a studentská organizace AIESEC.

Dva týdny, krásné prostředí Vysočiny, týmová práce, kamarádi, angličtina, lektoři z celého světa, legrace noví přátelé, exotické kultury a studentská organizace AIESEC.

My Better MyselfKdo by řekl, že i takto může vypadat letní tábor. Vzpomínáte na letní tábory, které jsme absolvovali? Potkali jste se v některém z nich s doslova celým světem, naučili jste se hodně o sobě, týmové práci, vedení lidí? Zjistili jste, jaké jsou vaše silné stránky, měli jste skvělý pocit, že sdílíte léto s lidmi, kteří mají podobné zájmy a chtějí v životě mnoho dosáhnout? Já osobně můžu zhodnotit tábory, které jsem absolvovala z obou pohledů- z pohledu účastníka i z pohledu vedoucího. Jako účastník jsem měla pocit, že stále máme „odpočinek,“ že neustále čekáme, až se bude něco konat. Jako vedoucí se mi nelíbilo, že koncept tábora je nedomyšlený, že jsme občas v chaosu a není v mé moci to změnit.

A proto, když jsem se v AIESEC rozhodovala, do kterého týmu se zapojím a přišla nabídka zorganizovat prázdninový kemp My Better Myself, neváhala jsem. V kempu je zahrnuté vše, co mi chybělo v „mých“ táborech. Koncept, který dává smysl. Komunikace v jazyce, bez kterého se neobejdeme. Týmová práce, které se dnes přisuzuje velký význam a multikulturní prostředí, vytvořené přirozeným způsobem. A samozřejmě léto, zábava, kamarádi a vše, co dělá prázdniny prázdninami. ž ne účastník, alespoň organizátor, řekla jsem si.

Proč nezískat velký náskok před spolužáky? Proč nemít výhodu, až si budu podávat přihlášku na univerzitu? Být vámi, určitě do toho jdu… Na perfektní léto se přece nezapomíná!

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2020 (srpen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 4/2020
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .