Volby do orgánů Mensy International očima Tomáše Blumensteina

Každé 2 roky probíhají volby členů ExCommu, přičemž první 4 jmenované volí celá členská základna Mensy na světě a D-SNM je volen předsedy „malých“ národních Mens. Bývalý předseda Mensy ČR Tomáš Blumenstein se rozepsal o tom, jak takové volby probíhají.
Nejprve trochu popisných informací:

IBD (International Board of Directors) = ExComm a všichni předsedové FNM (výjimkami jsou Mensa America, která má celkem 4 delegáty, a British Mensa a Mensa Deutschland, které mají po 2 delegátech).

FNM (Full National Mensa) je statut, který získá národní Mensa při splnění minimálních požadavků (počet členů, vydávání časopisu, systém testování a další).

ExComm (Executive Committee) = Chairman, Director – Administration, Director – Development, Treasurer, Director – Smaller National Mensas + předsedové „velkých“ NM (nad 10 tisíc členů – Mensa America, British Mensa, Mensa Deutschland).

Další informace o fungování Mensy International naleznete na intranetu:

Každé 2 roky probíhají volby členů ExCommu, přičemž první 4 jmenované volí celá členská základna Mensy na světě a D-SNM je volen předsedy „malých“ národních Mens. Letošní volby budou ve dvou věcech výjimečné. Jednak bude poprvé zavedena možnost volit přes internet (od volební komise dostanete e-mail s instrukcemi), jednak budete mít možnost vybírat z rekordního počtu kandidátů – to svědčí o rostoucím zájmu členů o MI. Volba je preferenční, u kandidátů tedy píšete pořadí a v případě, že Vaše jednička nepostoupí do druhého kola sčítání hlasů, Váš hlas připadne Vaší dvojce. Představení jednotlivých kandidátů naleznete v materiálech k volbám. Až na jednu kandidátku na funkci Treasurer znám všechny osobně, takže pokud byste si o nich chtěli popovídat, jsem k dispozici na telefonu.

Já osobně jsem se před dvěma lety rozhodl kandidovat na D-SNM. Chtěl jsem Mense International a především ostatním národním Mensám vrátit zkušenosti, které jsem za předchozích 8 let díky nim nabyl. Věnoval jsem se proto především propojování dobrovolníků z jednotlivých Mens a výměně jejich zkušeností. V těchto volbách kandiduji na funkci Director – Development. Tato role je podobná, avšak je více zaměřena na rozvoj Mensy v nových zemích, testování, rozjezd aktivit a celkový start organizace. Současný DD Björn Liljeqvist začal se svým týmem systematicky pracovat se členy zakládajícími Mensu v mnoha státech a pro mne by bylo ctí na jeho práci navázat.

Ve volbách je letos mnoho dobrých kandidátů. Nicméně za nejlepší na funkci D-Administration považuji Isabellu Holz (DE), na funkci Treasurer Nicka Sanforda (US), na funkci D-SNM Marka Dettingera (CH) a na funkci Chairman Björna Liljeqvista (SE). Společně jsme sestavili volební tým, protože víme, že sdílíme společné názory na budoucnost Mensy International a současně se vzájemně doplňujeme ve svých silných stránkách.

Autor: Tomáš Blumenstein
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .