www.hearth.net

Každý začátek je těžký a jinak to není ani u hledání prvního zaměstnání. V současné době chtějí téměř všichni zaměstnavatelé po kandidátech praxi. Kde má však člověk sehnat praxi při studiu, už neříkají. Mnoho z nás má praxi z brigády u pokladny nebo ze skladu. Pokud se však ucházíme o volné místo v účetním oddělení, tak naše šance uspět je minimální.

Naštěstí se objevilo ve světě něco nového a to je občanské sdružení Adato Paradigma. Jedná se o neziskovou organizaci, která nabízí lidem přes web www.hearth.net možnost zdarma pomoci ostatním v tom, co potřebují. Není to jen o tom, že dáváte, ale pokud budete zase na oplátku cokoliv potřebovat, tak někdo jiný pomůže vám. Je to svět bez peněz, kde přispíváte komunitě a někdo jiný na oplátku přispívá vám. Nedostanete za svoji činnost peníze, ale pomoc od jiných.

Ukážeme si to na reálném příkladu, který se stal. Osoba A (má maličkost) se zapojila cca před dvěma měsíci do Hearthu. Osoba B potřebovala kompletní servis notebooku. Všechno zazálohovat, přeinstalovat a znova nastavit. Vybral jsem si tuto aktivitu a do týdne jsem ji realizoval. Byl jsem pozitivně ohodnocen. Pak přišla na řadu moje potřeba a to, že jsem chtěl uvést do tajů copywritingu. Před měsícem se ukázala osoba C, která mi nabídla, že to se mnou projde. Poslal jsem jí článek, upravila jej a napsala i proč jej tak upravila, abych se z toho mohl poučit. Když si tak uvědomím, že budu vyřizovat živnostenský list, kdy k zaměstnaneckému poměru přidám ještě podnikání, tak vím, kde budu hledat účetní, a mohu garantovat, že v případě spokojenosti jí doporučím uvést tuto zkušenost do životopisu. Velmi rád budu dělat i referenci pro potenciálního zaměstnavatele. On totiž každý dobrý skutek bývá po zásluze odměněn.

Studujete? Můžete nabýt dobrou praxi k tomu, abyste poté získali své vysněné zaměstnání. Celá myšlenka je postavena na tom, že každý něco potřebuje, a pomáhá tyto lidi dávat do jedné komunity. A aby to nebylo moc složité, tak nemusíte hledat instalatéra, který potřebuje udělat webové stránky, abyste si navzájem vyměnili práci. Najdete instalatéra a komukoliv jinému uděláte webové stránky a ten naopak pomůže instalatérovi. Pokud hledáte praxi v oblasti, které se chcete věnovat, tak zkuste www.hearth.net. Můžete jen získat. V současné době již běží veřejná beta verze, a pokud chcete systém vyzkoušet, tak mi napište, dám vám pozvánku (potřebuji jméno, příjmení a email).

Redakce si dovoluje zopakovat část tiráže a znovu připomenout, že články zde obsažené jsou názory jednotlivých autorů, nikoliv názory Mensy ČR.
Autor: Josef Sysel, redakčně upraveno
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 1/2023 (únor) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 1/2023
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .