Desatero přispěvatele

11.01.2011 14:56, autor: Tomáš Kubeš
V redakci časopisu Mensa si skutečně vážíme Vašich příspěvků. Pro jejich snadné a efektivní zpracování bychom Vás, autory, však velmi rádi poprosili o dodržování deseti následujících pravidel jejich formátování.

Poslání časopisu Mensa

11.01.2011 14:47, autor: Tomáš Kubeš
Mensa České republiky vydává šestkrát ročně časopis Mensa (ISSN 1211-8877), který je v tištěné formě zasílán všem členům a v elektronické podobě volně dostupný široké veřejnosti.

Jak přispívat do časopisu Mensa?

11.01.2011 14:34, autor: Tomáš Kubeš
Přispívat do časopisu mohou všichni členové a v opodstatněných případech i nečlenové Mensy. Pro urychlení a zkvalitnění přípravy časopisu při psaní a zasílání svého příspěvku, prosím, dodržujte několik následujících pravidel.

Jak psát reakci na akci?

11.01.2011 14:33, autor: Tomáš Kubeš
Dlouho jsme procházeli mensovní časopisy, abychom zjistili, co dělá reportáž z akce zajímavou a čtivou. Jeden recept neexistuje, nejlepším způsobem je podívat se na budoucí článek očima čtenáře a zeptat se sama sebe, proč bych jej měl číst. Několik obecných tipů shrnujeme v následujícím článku.

Korektury časopisu Mensa

20.07.2010 12:56, autor: Tomáš Kubeš
Čas od času se setkám se stížností, že naši korektoři nevhodným způsobem zasahovali do některého z článků. Prosím, vězte, že není naším cílem záměrně měnit články pro vlastní potěšení.

Doporučení pro fotografy

13.07.2010 21:30, autor: Tomáš Kubeš
Pořízení vhodné fotografie pro časopis, který se tiskne černobíle a na relativně malý formát, má svá specifika. Následující doporučení nejsou podmínkami, avšak jejich dodržení výrazně vylepší vzhled vašeho díla v časopise (a jeho šanci na vybrání do časopisu).

Řádková inzerce

9.08.2008 21:59, autor: Tomáš Kubeš
Řádková inzerce členů Mensy ČR je zdarma. Tato inzerce se může týkat osobních mensovních i nemensovních aktivit, jako je cestování (SIGHT nabídky, spolujízda, ...), sběratelství nebo seznamování, a v rozumné míře i vašich vlastních komerčních aktivit (služby nebo výrobky prodávané přímo vaší osobou).

Stažení časopisu Mensa

22.07.2008 11:07, autor: Tomáš Kubeš
Aktuální číslo časopisu Mensa (bez adresáře členů) je veřejně přístupné a můžete si jej stáhnout. Členové Mensy mají na Intranetu Mensy k dispozici archiv všech čísel.

Klíčové informace pro inzerenty 

22.07.2008 10:36, autor: Tomáš Kubeš
Časopis Mensa nabízí možnost zasáhnout unikátní cílovou skupinu, kterou na našem území nepokrývá žádné jiné médium. Využijte jej pro svojí kampaň.

Redakce

17.04.2008 22:46, autor: Tomáš Kubeš
Kontakty a důležité informace o redakci časopisu Mensa.
Více | Diskuze - 75 (75) příspěvků | Rubrika - (Plocha) > Menu

O časopisu

17.04.2008 22:46, autor: Tomáš Kubeš
Stránky casopis.mensa.cz sdílejí obsah s tištěným časopisem Mensa a běží na redakčním systému MultiCMS.
Počet položek: 10položek na stránku: 1
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 6/2022 (prosinec) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 6/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .