O časopisu

Stránky casopis.mensa.cz sdílejí obsah s tištěným časopisem Mensa a běží na redakčním systému MultiCMS.

O systému MultiCMS

logo MultiCMSRedakční systém MultiCMS poskytuje majiteli internetových stránek plnou kontrolu nad obsahem stránek a široké možnosti rozšíření jako např. internetový obchod, galerie fotografií či správa reklamy.

O tištěném časopisu Mensa

Mensa České republiky vydává stejnojmenný časopis Mensa – tištěná verze (ISSN 1211-8877) vychází šestkrát ročně v nákladu 2 800 výtisků a je zasílána všem členům Mensy. Webová verze je aktualizována průběžně, její návštěvnost činí přibližně 1000 až 1 500 unikátních návštěvníků za měsíc. Kromě informací o dění v Mense obsahuje množství zajímavých vědeckých článků z nejrůznějších oborů, recenze, hlavolamy a literární práce. Aktuální číslo v PDF si můžete stáhnout kliknutím na obrázek titulní strany v pravém sloupci.

Poděkování

Za bezplatné poskytnutí výborného redakčního systému MultiCMS bych rád poděkoval panu Jiřímu Pokornému. Za vydatnou pomoc se startem internetového časopisu bych rád poděkoval Petru Kolovratovi, Čestmíru Kalusovi a Radku Doubravovi.

Autor: Tomáš Kubeš

Související články:
Redakce
Mensa

Související odkazy:
MultiCMS
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 6/2022 (prosinec) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 6/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .