Penzijní reforma – diskuse za účasti náměstka ministra financí ing. Radka Urbana

23.06.2013 09:13, autor: Tomas Havetta
V březnu mi v e-mailu přistála pozvánka na diskusi k penzijní reformě. Akce se měla odehrát 3. dubna v pražské kavárně Restaurace 22. Nejdřív jsem pozvánku ignoroval, ale pak jsem si uvědomil, že v daný den budu služebně v Praze, a tak jsem se rád přihlásil.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Hayao Miyazaki dětem

23.06.2013 08:55, autor: Jan Sviták
Co může být na světě pěknějšího než dětský úsměv? Přesně s touto větou na mysli se sešli zlínští mensané pod samotným vysílačem, aby společně prožili další pěkné odpoledne.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Oddělení hovězích hlav

23.06.2013 08:47, autor: Michal Macháček
V mém slovníku se slovo „závist“ drahnou dobu prakticky nevyskytovalo. Ovšem nezávidět pracovní náplň Petře Podařilové, to vyžaduje vyšší stav duchovního vědomí, kterého jsem zatím nedosáhl.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Nejen mensovní turnaj v Bang!

21.06.2013 22:09, autor: Věra Hellerová a rodina Čavojských
Mensovní turnaj v Bang pohledem organizátorů a pohledem účastníků.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Cyklovýlet České Švýcarsko 

21.06.2013 21:45, autor: Magda Tydrichová, Alena Kudláková, MUDr. Martin Petr Zajíček
Až doposud jsem si neuvědomila, že jsem členkou Mensy již dva roky! Možná je to tím, že mě Mensa a její členové neustále překvapují něčím novým. Jednou z takových premiér byl i letošní jarní cyklovýlet v České Kamenici.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Jarní celostátní setkání aneb Vašnosti a holota na Rusavě 

19.06.2013 16:49, autor: Zuzana Šimková
Na 130 mensanů se sešlo na jarním setkání Mensy České republiky. Krásná lokalita, zajímavé exkurze, individuální i týmové soutěže, převážně dobré počasí, setkání s kamarády – co víc si na prodloužený víkend můžeme přát!
Více | Rubrika - Reakce na akce

Za kořenem mandragory

19.06.2013 16:41, autor: Petra Opltová
Byl krásný jarní večer a jeho výsost (Tomáš Blumenstein) si přála kořen mandragory. I shromáždili se tedy jeho nejodvážnější poddaní přesně ve 22.00 h., aby si vyslechli pokyny k cestě.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Kvalitní příprava znamená odolnost při nepříznivých vlivech

19.06.2013 16:30, autor: Jan Gruber
Jarní setkání Mensy je za námi. Tentokrát se obzvlášť vyvedlo. Jak by taky ne, když vše řídil všemocný Habsburk Rudolf II.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Co jsem nestihl v Kumbalu

3.04.2013 21:12, autor: Tomáš Nováček
Pravidelné setkání MS Praha pro mě nezačíná usednutím ke stolu, na kterém leží Mensa časopis, ale již nakouknutím skrz sklo do naší kavárny Kumbaál.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Obrázky z Barmy

3.04.2013 21:02, autor: Zuzana Šimková
Pro název článku jsem si dovolila použít stejnou formulaci, jako je samotný název akce – nic totiž její podstatu nevystihuje lépe. Barevné, nádherné, živé obrázky a neméně barvité povídání Jitky Hasmanové v Klubu cestovatelů bylo jednou z těch akcí, kdy se člověk zastaví a nadechne v běžném koloběhu povinností. Pokud si k tomu může ještě dát vybraný pokrm libanonské kuchyně, kterou v restauraci Klubu cestovatelů výtečně připravují, úspěch v...
Více | Rubrika - Reakce na akce

Rampoucháč – sešli jsme se, prošli jsme se

3.04.2013 20:48, autor: Zdenka Pániková
Když jsem se před dvěma lety zúčastnila Rampouchového memoriálu jako naplavenina, rozhodla jsem se, že někdy příště sestavím družstvo. A k tomuto došlo právě v tomto roce.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Oui, šéfe!

3.04.2013 20:33, autor: Magdaléna Tydrichová
Také vám přijde, že letošní únor byl šedivý, smutný a téměř bez sluníčka? Mně tedy ano, a proto jsem se za ním rozhodla udělat nějakou zajímavou tečku a vyrazila prvního března do Prahy na akci SIGu Jazyky.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Posezení v čajovně

3.04.2013 20:18, autor: Tereza Šestáková
„Začátek února, zkoušky za mnou, další semestr začíná až za dva týdny, co takhle uspořádat nějakou akcičku?“ A nápad byl na světě. Stačilo zjistit předběžný zájem, vypsat pozvánku a o pár dní později jsme se mohli sejít. Jako místo jsem zvolila čajovnu v centru Brna, kde je možnost zapůjčit si některou ze široké nabídky deskových her, abychom si mohli vyzkoušet něco nového a rozšířili si tím náš herní repertoár.
Více | Rubrika - Reakce na akce

SIG Nihongo na 映画祭 (čti: Eigasai; rozumněj: na festivalu japonských filmů)

3.04.2013 20:09, autor: Václav Brázda
22. – 28. 1. 2013 se konal v pražské Lucerně 6. ročník festivalu japonských filmů a kultury. Část členů SIGu Nihongo se podílela na festivalu i organizačně (Martina) a část brněnských členů si nemohla nechat ujít příležitost podívat se na tuto nevšední událost zblízka a vyrazila do Prahy alespoň na víkend.
Více | Rubrika - Reakce na akce

V Müllerově vile

27.02.2013 11:28, autor: Magdaléna Tydrichová
Člověku se ani nechce věřit, kolik skvostů skrývají na první pohled skromné uličky v pražských Střešovicích. Je libo líbezný dvojdomek architekta Rothmayera? Velkolepou vilu Emila Filly nebo třeba Vágnerovy dělnické domky? Je opravdu z čeho vybírat a my jsme si vybrali – vilu Milady a Františka Müllerových.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Co mi dává Výtvarný SIG

27.02.2013 11:20, autor: Jana, Zuzana a Anna Gruberovy
Jak možná víte z webu Mensy, od minulého roku Výtvarný SIG soustředil svou činnost do projektu nazvaného „O Praze v obraze“. Schůzek SIGu se účastníme téměř pravidelně a rády bychom se podělily o naše dojmy.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Hašišbába

21.02.2013 13:46, autor: Jana Šindelářová
V předvečer konání finále Logické olympiády v Praze se sešlo několik mensanů i nemensanů v kině Světozor na Václaváku, aby načerpalo kulturních i jazykových zážitků. V rámci Festivalu francouzských filmů se promítal netradiční snímek nazvaný trochu zhýrale – Hašišbába.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Mlékárna a cukrárna v miniprovedení

21.02.2013 13:28, autor: Petra Podařilová
Dlouhou dobu se zajímám soukromě i pracovně o malé výrobce potravin, kteří pracují poctivě a rádi a snaží se nám spotřebitelům dodat to nejlepší, co vyrobí. Potkala jsem pár opravdu zajímavých výrobců, kteří neberou svoji práci jen jako prostředek k vydělání peněz, ale i jako koníček, do kterého dávají všechen svůj volný čas.

Do Mensy oklikou... přes Srbsko a Facebook aneb Co se dá stihnout za sto hodin

12.01.2013 11:36, autor: Lenka Sehnalová
Občas je super nechat věcem volný průchod a poslechnout instinkt. Když mi nedávno přes Facebook přišla pozvánka na mensovní exkurzi do Srbska, rozhodla jsem se téměř okamžitě.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Exkurze do malé vodní elektrárny

12.01.2013 11:22, autor: Eliška Anna Kubičková
Častokrát jsem cestou přes Štefánikův most a po nábřeží kapitána Jaroše pozorovala malebnou stavbu nacházející se na západním cípu ostrova Štvanice v Praze 7. Vždycky na mě působila přitažlivě a trochu záhadně. Považovala jsem ji za starý, dávno nepoužívaný objekt, který může být dnes zajímavý jako technická památka.
Více | Rubrika - Reakce na akce
Počet položek: 247položek na stránku: |< < 3 4 5 6 7 8 9 > >|
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .