Zemřít pro opojnost jív, žít pro krásu meče

12.01.2013 11:00, autor: Pavla Pechová
25.9. probíhala v v Brně díky nově vzniklému SIGu Nihongo komentovaná prohlídka výstavy „Gejša a samuraj – Půvab nebo udatnost?“ a já se nemohla nezúčastnit.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Zpráva o akci MS Brno očima nové členky

12.01.2013 10:49, autor: Broňa Milinková
Každý z nás někdy musel zažít své poprvé, alespoň co se setkání s členy Mensy týče. Jak jsem se cítila já, když jsem šla na svoji premiéru v brněnské skupině?
Více | Rubrika - Reakce na akce

Příběh epický o lítém boji s ananasem

12.01.2013 00:39, autor: Ladislav Adamec
Přisedněte blíž, milí posluchači, nehlučte a poslyšte příběh.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Setkání evropských Mens ve Stockholmu

7.11.2012 14:09
Letošní výroční setkání evropských Mens (EMAG) se Mense Švédsko vydařilo, počtem účastníků se stalo dokonce největším v historii.
Více | Rubrika - Reakce na akce

O Mense, Legolandu a automobilech Saab

17.10.2012 15:10, autor: Tomáš Kubeš, tomas.kubes@mensa.cz
Zatímco skupina čítající tři dospělé a dvě menší děti se rozhodla na výroční setkání evropských Mens ve Stockholmu vydat oklikou přes norský Trondheim, skupina čtyř „zcela dospělých“ mensanů zvolila okliku přes dánský Legoland. Pro tuto skupinu, jejímž jsem byl členem, se s ohledem na první slabiku příjmení 75 % pasažérů vžil mezi ostatními účastníky název „Ku-auto“.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Výlet do Kozlova aneb Putování za Maxem

17.10.2012 12:18, autor: Eva Vavřinová, eva.vavrinova@seznam.cz
A je to tu. Je sobota 4. 8. 2012 a výjimečně právě v sobotu probíhá schůzka MS Pardubice. Tentokrát je naplánována turistika, která je spojena s kulturou a adrenalinovými zážitky.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Cyklovýlet Lukov

14.10.2012 19:31, autor: Zdenka Pániková, Mária Svoreňová, Jana Hřebíčková, Vladimír Kutálek, Hana Druckmüllerová, Marta Heřmanová
Letošní cyklovýlet pojmul 24 účastníků, z čehož bylo 15 členů Mensy ČR, 2 členové Mensy SK, 5 nečlenů a 2 děti. Jedna účastnice byla omluvena pro nemoc a jeden účastník se nás lekl a nedostavil se vůbec. Na našich toulkách jsme zavítali i do rakouských končin a poznali další krásný kousek kraje. Děkuji všem zúčastněným za pospolitost a skvělou atmosféru a dovoluji si jménem všech zúčastněných poděkovat Mense ČR za finanční podporu akce.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Betálný cachtání na Prýglu

14.10.2012 19:13, autor: Slávek Křena, krena@mensa.cz
V pondělí 20. 8. 2012 bylo takové vedro, že při pravidelném setkání MS Brno v restauraci Plzeňský dvůr neměl prakticky nikdo chuť na pořádné jídlo, což obsluhujícího číšníka příliš nepotěšilo. Zato se u nemalého počtu účastníků projevovala značná chuť na koupání, kterou využila Lenka Šnajdrová a ještě v průběhu setkání vypsala na mensovních stránkách akci koupání na Brněnské přehradě, a to hned na úterý odpoledne.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Minigolf v Ostravě

14.10.2012 19:08, autor: Čestmír Kalus, cestmir.kalus@mensa.cz
Čtvrtou srpnovou středu se nás sešlo devět na akci prezentované odvážně jako turnaj v minigolfu. Vzhledem k tomu, že k miniaturgolfu se většinou dostaneme jen příležitostně, to byl více než turnaj spíše souboj jednotlivců s každou jednotlivou jamkou.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Sportovní desetiboj a grilování v Prostějově

14.10.2012 18:51, autor: Lenka Šnajdrová, lenka.snajdrova@mensa.cz
Jednoho srpnového sobotního rána se v Prostějově sešlo či sjelo 37 sportuchtivých mensanů a jejich rodinných příslušníků, aby si zde vzájemně poměřili své síly při poměrně netradičním desetiboji a potom zhodnotili své výkony a přátelsky poklábosili u podvečerního grilování.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Exkurze ve spalovně v Brně-Líšni, 17. května 2012

16.08.2012 18:36, autor: Aleš Vencko, vencko@seznam.cz
Předpokládám, že jsem nebyl jediný, kdo šel do brněnské spalovny s velkými předsudky. Cestou od tramvaje jsem viděl poblíž spalovny domeček se zahrádkou – v tu chvíli bych z té zahrádky nic nepozřel. Člověk žije v zajetí předsudků.

51 dní v Nepálu naposledy a v angličtině

16.08.2012 18:18, autor: Zuzana Šimková, zuzana.simkova@volny.cz
Úspěšné a mensany hojně navštěvované přednáškové turné Tomáše Kubeše s povídáním a fotografiemi, které pořídil na své cestě po Nepálu, bylo zakončeno přednáškou v angličtině konanou v rámci SIG MEG (Mensa English Group) v restauraci The Pind na pražských Vinohradech.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Střípky z Pobaltí a Ruska

16.08.2012 17:28, autor: Magdaléna Tydrichová, magda.tydrichova@seznam.cz
„Mensa jede do Ruska, mami, tati, prosím, prosím, já tam chci!“ Takto nějak vypadala moje první reakce, když jsem se o zájezdu dozvěděla. Jako sedmnáctiletá studentka jsem světem téměř nepopsaná, o to horlivěji se ale snažím získávat nové zkušenosti. Když jsem navíc zjistila, že jeden den zájezdu je věnován Helsinkám a já si budu moci procvičit svou milovanou finštinu, neváhala jsem ani na okamžik a vydala se za dobrodružstvím neznámo...
Více | Rubrika - Reakce na akce

Kontinuum zralosti aneb Valná hromada a den dobrovolníků

16.08.2012 09:46, autor: Vít Švachouček
Před několika lety probíhala v časopise diskuse na téma „Co mi přináší Mensa“. I když bylo jasné, že Mensu tvoří její členové, nedovedl jsem si úplně představit, co to znamená. Jako každý člen jsem do Mensy vstupoval s velkým očekáváním, co mi členství přinese a že mi pomůže v kariérním a osobnostním růstu. Po několika měsících však postupně přicházelo vystřízlivění. Až teprve druhý víkend v červnu tohoto roku mi ukázal opravdové možn...
Více | Rubrika - Reakce na akce

Dva roky prá...ce na americké výletní lodi

16.08.2012 09:42, autor: Lenka Šnajdrová
Plavit se dva roky na lodi mezi menšími i většími ostrovy Karibiku, to zní skoro jako dva roky prázdnin… – co by za to někteří lidé dali.

Švédované potopení Titaniku v Hradci

12.08.2012 00:08, autor: Marta Heřmanová
Stalo se již tradicí, že koncem června vyráží místní skupina Hradec Králové na divadelní festival nabízející řadu klasických i alternativních představení v kamenných divadlech, stanech i pod širým nebem.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Dětský den na jihu Čech

11.08.2012 23:34, autor: Lucie Malechová
V letošním roce se naše MS opět zúčastnila dětského dne, který pořádal Magistrát města České Budějovice.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Tour de Chocolat aneb No difference (-ical calculus)

29.06.2012 10:23, autor: Kateřina Zavadilová, katerina.zavadilova@kone.com
Máte obavy se zúčastnit mensovní akce? Bojíte se složitých témat, která se budou probírat? Ostýcháte se, že vás ostatní mezi sebe nepřijmou? Bojíte se, že se tím k něčemu zavazujete? Bojíte se zbytečně!

Opékání čarodějnic

29.06.2012 10:10, autor: Charlotte Vlková, Vlkova.Charlotte@seznam.cz
V sobotu odpoledne dne 28. 4. 2012 jsme v předstihu v Prostějově „grilovali čarodějnice“, a tudíž jsme si dostatečně užili filipojakubské odpoledne a noc. Sešlo se nás neuvěřitelných 33 jedinců, z čehož podstatnou část účastníků tvořily děti. Akce byla situovaná opět na ulici Průchozí, dle pravidelných setkání MS Prostějov.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Na skok v Irsku

29.06.2012 10:02, autor: Eva Vavřinová, eva.vavrinova@seznam.cz
Dne 9. 3. 2012 se konala pravidelná schůzka MS Pardubice. Chtěli jsme opět vyzkoušet nějakou evropskou kuchyni a naše volba tentokráte padla na irskou restauraci St. Patrick, která se nachází v centru Pardubic. Shodou okolností slavila restaurace ten den své narozeniny, tak jsme se v čase přenesli o nějaký ten rok zpět do doby zvonových kalhot, květin atd., zkrátka dostali jsme se na Hippie Party, ani jsme nevěděli jak.
Více | Rubrika - Reakce na akce
Počet položek: 247položek na stránku: |< < 4 5 6 7 8 9 10 > >|
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 1/2023 (únor) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 1/2023
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .