Cimrmani v Jevíčku

24.06.2012 14:38, autor: Charlotte Vlková, Vlkova.Charlotte@seznam.cz
Počátkem dubna letošního roku zavítalo divadlo Járy Cimrmana do kulturního domu v nedalekém Jevíčku. Kouzelná pohádka s názvem Dlouhý, Široký a Krátkozraký sklízela zasloužené bouřlivé ovace. Herci byli prostě skvělí jako vždy.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Návštěva v historické přečerpávací stanici

24.06.2012 13:23, autor: Dušan Fürst, dufu@volny.cz
Byl jsem upozorněn na každoroční den vody, v rámci něhož olomoucký distributor pitné vody umožňuje veřejnosti prohlídky svých zařízení.
Více | Rubrika - Reakce na akce

51 dnů v Nepálu v Ostravě

24.06.2012 11:36, autor: Petr Jonák
Jednoho pátečního večera zavítala do Ostravy velmi vzácná návštěva v podobě Tomáše Kubeše. Jelikož se Tomáš netají, ba je dokonce v Mense vyhlášen jako zběhlý gastronom, bylo třeba jej odpovídajícím způsobem pohostit. Tohoto úkolu se zhostila restaurace ostravského Zámku Zábřeh.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Šifrování jako NP – úplný problém?

24.06.2012 09:40, autor: Jan Gruber, redakčně upraveno
Každé celostátní setkání členů Mensy je událostí, na kterou účastníci rádi vzpomínají. Moje schopnost lovit z dlouhodobé paměti už řadu let vykazuje značnou selektivnost a jsem rád, když si jednotlivá místa setkání spojím s několika prožitky a celkovým dojmem (na rok už většinou rezignuji).
Více | Rubrika - Reakce na akce

Rumcajs, Manka a spol. aneb Jarní celostátní setkání Nebákov 2012

24.06.2012 09:34, autor: Zuzana Šimková
Jak bylo na jarním setkání? Úplně úžasně a vy, kteří jste s námi nebyli, můžete litovat. :-) Organizační tým ve složení Rumcajs (Milan Ryba), Manka (Věrka Heřmanová), babička Václava Cafourka Václava Čtvrtková (Marta Kubánková), paní kněžna (Marta Heřmanová), knížepán (Vítek Švachouček) a vodník Volšoveček (Petr Luhan) pro nás připravil spoustu zajímavých exkurzí, propracovanou tematickou bojovku, výlety, přednášky ...
Více | Rubrika - Reakce na akce

Mé první (mensovní celostátní) setkání

24.06.2012 09:10, autor: Hana Druckmüllerová
Celostátní setkání Mensy - mám se těšit nebo bát?
Více | Rubrika - Reakce na akce

Exkurze u tiskových mluvčích a policejního psychologa na brněnské policii

2.04.2012 00:12, autor: Jiřina Vlková
Na čtvrtek 26. ledna připravil Kamil Sedláček další ze série exkurzí u brněnské policie, tentokrát na pracovišti Preventivně informační služby na ulici Běhounská v Brně.

Koncert s písněmi sefardských Židů

1.04.2012 23:58, autor: Věra Heřmanová, Marta Heřmanová
Ladino Concert - The Jewish Soul - Koncert s písněmi sefardských Židů byl letošním prvním kulturním cílem MS Hradec Králové.

SIGurmán v hotelu Yasmin

1.04.2012 23:51, autor: Michaela Kubaníková
120 krajů, 20 měst, 63 restaurace, 189 jídel - to byl letošní ročník Grand Restaurant festivalu probíhající od 15.1. do 15.2.2012. Se SIGurmánem jsem se rozhodla navštívit Hotel Yasmin, Restaurant Noodles. Stačilo jediné slovo v menu – jehněčí.

Gastronomický zážitek z restaurace Essensia

1.04.2012 23:36, autor: Jitka Pourová
Nikdy jsem neochutnala cokoli připraveného v pomerančovém oleji, nevyzkoušela kombinaci lososa a ananasové zmrzliny a nejedla japonskou polévku miso.

Nepál tě naučí

1.04.2012 23:24, autor: Zuzana Šimková
Nahlédnutí do mentality národa v krajině, kde je vše živelné a člověk zjistí, jak jinak může svět fungovat.

Vnitřní čas v nás

1.02.2012 15:43, autor: Zuzana Šimková
Na prosincovou přednášku paní profesorky Heleny Illnerové, fyzioložky a biochemičky, se hodně mensanů i hostů těšilo a ptalo se po jejím přesném termínu s očekáváním, co nového se na téma „biologické hodiny” dovědí.

MS Plzeň na bowlingovo-kulečníkové schůzce

1.02.2012 15:40, autor: František Melán
Na prosincové setkání jsem chtěl pouze krátce zajít, neboť jsem se necítil zcela zdráv. Avšak jak už to na setkáních bývá, alkohol a logické hádanky se brzy staly katalyzátorem příjemné mensovní atmosféry, což mělo za následek můj delší pobyt a sepsání tohoto textu.

Kultura v MS Plzeň

1.02.2012 15:39, autor: Michal Schober
V listopadu jsme se v MS Plzeň rozhodli rozšířit naše kulturní obzory a na podnět (zdráhám se napsat rozkaz) předsedkyně Hanky naplánovali návštěvu divadla. Hlasováním padla volba na komedii Přišel na večeři. Hra G. S. Kaufmana a M. Harta v překladu a úpravě J. Wericha slibovala příjemný divadelní zážitek.

Co jsem si odnesl z JE Dukovany

24.12.2011 01:01, autor: Jan Gruber
Nevím, zda má smysl psát něco o letošním výletu do jaderné elektrárny, když podobných exkurzí se na půdě Mensy připravilo už několik, takže valná většina mensanů a jejich známých, které tato technika zajímá, už na ní byla. A jistě z těch předchozích někdo sepsal čtivou reportáž. Přiznám, že jsem byl před časem i v Temelíně, takže mne můžete považovat za jaderného fanatika (nevadí mi to, i když se tak necítím).

Čestr – český strakatý skot na talířích mensovních gurmánů

24.12.2011 00:52, autor: Zuzana Šimková
Již samotná pozvánka předsedy SIG Gurmán Tomáše Kubeše slibovala hody přímo lukulské a naše očekávání byla naplněna. Nově zřízená restaurace skupiny Ambiente, kterou pro nás Tomáš osobně prověřil a shledal důstojnou dalšího setkání gurmánů, naše chuťové pohárky skutečně uspokojila.

Přijela k nám pouť ... vlastně televize

24.12.2011 00:44, autor: Ladislav Adamec
A ne jen tak ledajaká – hned Telewizia Wrocław. Přijeli k nám 17. října v rámci společného česko-polského projektu o pohraničí. Navštěvovali zajímavé a originální lidi, takže ani Mensu Ostrava nemohli vynechat.

Podzimní celostátní setkání v Čeladné ve znamení perfektní organizace 

9.10.2011 21:51, autor: Zuzana Šimková, Jiřina Vlková
Skončilo podzimní celostátní setkání v Čeladné a bylo jedním slovem super! Část organizačního týmu se minulý rok v létě zapojila do organizace mezinárodního setkání v Praze, kterého se zúčastnilo 450 mensanů, a podzimní setkání české Mensy pojali také ve skvělém organizačním garde. Všechno šlapalo jako hodinky. Organizátoři zajistili tolik exkurzí, návštěv zajímavých míst v okolí, her a soutěží, že jediným způsobem, jak všechno stihnout, bylo roz...

Cyklovýlet 2011

9.10.2011 21:30, autor: Zdenka Pániková, Jana Hřebíčková
Letošní největší akce SIGu Cyklistka pod krycím názvem cyklovýlet se konala od 10. do 14. 8. 2011. Akce se zúčastnilo 26 členů i nečlenů. Byli jsme poctěni několika zahraničními návštěvníky, a to jak ze Slovenska, tak i z Polska.

Prázdninové gurmánské turné v Hradci Králové

9.10.2011 17:41, autor: Marta Heřmanová
Nevím, jak je tomu v ostatních skupinách, v té hradecké však bývá účast na pravidelných schůzkách v letních měsících slabší než v jiných obdobích. Přemýšleli jsme proto o programu schůzek, který by přilákal mensany i v době dovolených.
Počet položek: 247položek na stránku: |< < 5 6 7 8 9 10 11 > >|
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2021 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2021
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .