Mé první setkání s MS Praha

25.04.2014 22:35, autor: Kateřina Bernatíková
Díky čerstvému opuštění školních lavic Mensa gymnázia (bohužel mým prosbám studovat tam dál i po maturitě nevyhověli) mi o místních a zájmových skupinách Mensy povědomí nechybělo. Přímá osobní zkušenost však ano a po svém vůbec prvním setkání s aktivními mensany v lednu tohoto roku jsem se nadšeně rozhodla účastnit i místní skupiny Praha.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Jak jsme sportovali na vodě

25.04.2014 22:26, autor: Lenka Šnajdrová
Jestli se ještě někdo domnívá, že mensovní akce jsou čistě intelektuální dýchánky, kde největším vzrušením je prásknutí do stolu během hraní nějaké deskové hry, ráda bych jej na tomto místě vyvedla z omylu.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Jak jsem tančil u tyče

25.04.2014 22:18, autor: Tomáš Nováček
Když mě kamarádka a spolumensanka Blanka v únoru pozvala na lekci pole dance, řekl jsem jí, že tam mě nikdo nedostane. Když jsem s ní o pár dní později stál před dveřmi tanečního centra, říkal jsem si, že tam mě nikdo nedostane. Když jsem pak převlečený stál pod velmi vysokou tyčí a díval se na její daleký vršek, říkal jsem si, že tam mě nikdo nedostane. Nedostal, ale nepředbíhejme.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Obdivuhodný Olbram Zoubek

25.04.2014 22:02, autor: Jana Gruberová
Začátkem roku jsem uvítala pozvánku Mensy ČR účastnit se komentované prohlídky celoživotního díla sochaře Olbrama Zoubka. O této výstavě už bylo mnoho napsáno, a tak si dovolím jen několik osobních postřehů a dojmů.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Laser game over

23.04.2014 00:03
Místo: Hybešova 28, Brno; Datum: 23. 2. 2014; Čas: 16:00 Rozkaz zněl jasně: vyzkoušet již chvíli známou novinku zvanou laser game.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Grand Restaurant Festival 2014

23.04.2014 00:00, autor: Michaela Kubaníková
Při prvním pohledu do seznamu účastníků letošního GRF a po zhlédnutí festivalového menu jednotlivých restaurací jsem nejprve cítila velké zklamání.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Jak jsme se nestali evropskou komiksovou velmocí

22.04.2014 23:47, autor: Tomáš Vít
S dílem nadaného malíře a ilustrátora Káji Saudka se nejspíš každý z nás – vědomě či mimoděk – už setkal. I těm, pro které je komiks jinak španělskou vesnicí, se jistě vybaví působivé kresby z filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku či z cyklu Okna vesmíru dokořán.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Mé první celostátní setkání

15.02.2014 00:01, autor: Zuzana Novotná
Jsem členkou Mensy jen pár měsíců, sotva jsem se seznámila s osazenstvem místní skupiny a už mě přemlouvají, abych se vydala napospas spoustě dalších neznámých lidí na celostátním setkání.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Pojídači motorů

14.02.2014 23:56, autor: Dagmar Hladíková
Potlačuje vysoké IQ pud sebezáchovy?
Více | Rubrika - Reakce na akce

3x Simo

14.02.2014 23:38, autor: Vlastimil Daněk
V pátek večer jsem se dozvěděl několik nových pravidel, která by měl člověk dodržovat.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Jak jsme se šli picnout

14.02.2014 23:26, autor: Zuzana Novotná
Po ztemnělé místnosti zběsile pobíhá dav různobarevně blikajících lidí. Tóny heroické písně se mísí se zvuky střelby, občasnými záchvaty smíchu a dutými ranami následovanými úpěním těch nebožáků, kterým se před zdí nepodařilo včas zahnout. Plzeňští mensané vyrazili na lov…
Více | Rubrika - Reakce na akce

Exkurze do České televize

14.02.2014 23:18, autor: Petr Hawliczek
S nadšením jsme očekávali tento den. Bylo to poprvé, kdy jsme se mohli podívat přímo do ostravského studia České televize.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Víkend s Dětskou Mensou

14.02.2014 23:09, autor: Radka Janků
28. 9. jsem se poprvé účastnila společného víkendového setkání členů a příznivců Dětské Mensy v Sokolově na Karlovarsku.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Pustevny - Radhošť

14.02.2014 22:56, autor: Lenka Stodůlková
Snad každý zájemce o vysokohorskou turistiku matně tuší, že na něj někde v dáli čeká jeho Manaslu nebo Lhotse. Zlínští mensané nejsou výjimkou – ale ještě předtím, než k batohu přivážeme mačky, vydali jsme se v rámci tréninku zdolat jiný zajímavý vrchol. Namazali jsme chleba, teple oblékli děti a s veselou písničkou na rtech vyrazili na Radhošť.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Plzeňská trojkombinace

8.02.2014 22:44, autor: Hana Mičicová
Kdo neměl 30. listopadu co dělat, neprohloupil, když se zúčastnil plzeňského pivovarského klání.
Více | Rubrika - Reakce na akce

SIG Managerský START UP!

8.02.2014 22:29, autor: Stanislav Wolf
Někteří z vás už možná zaregistrovali, že v Brně vzniká nový SIG. Zatím neoficiálně zní SIG Manager, a jak už jeho název napovídá, bude určen členům Mensy se zájmem o manažerské dovednosti, metody a techniky a také rozvoj osobnosti manažera.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Né quelque part, insiprace pro všechny

8.02.2014 20:04, autor: Pavla Pechová
Dokážete si představit, jaké to je, když vám v Alžírsku ukradnou veškeré doklady? My, účastníci akce SIGu Jazyky v rámci návštěvy Festivalu francouzského filmu v Českých Budějovicích, už ano.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Předvánoční lyžování za hubičku

8.02.2014 19:56, autor: Roman Kostínek
Naše rodinná expedice 14. – 19. 12. 2013 do vzdálené Lombardie za prvním prosincovým sněhem (náš první pokus vyrazit za lyžováním v jiném termínu než o jarních prázdninách) splnila naše očekávání i mírné obavy z délky cesty a neznámého prostředí.
Více | Rubrika - Reakce na akce

Jak jsem organizoval první akci

8.02.2014 19:50, autor: Martin Felgr
Člověk je tvor společenský, a byť žijeme v době sociálních sítí, neměli bychom zapomínat na stále vzácnější osobní setkání.
Více | Rubrika - Reakce na akce

"Reportáž" z předvánoční akce ostravské skupiny

8.02.2014 19:26, autor: Michal Blümel
Jakožto mensovnímu nováčkovi a návštěvníkovi všech moravských skupin mi jako křest ohněm připadlo reportovat z předvánoční akce ostravské skupiny ze čtvrtka dvanáctého; několik fotek od Radka je k vidění na intranetu.
Více | Rubrika - Reakce na akce
Počet položek: 247položek na stránku: |< < 1 2 3 4 5 6 7 > >|
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 1/2023 (únor) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 1/2023
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .