Apetit Festival

Měl jsem možnost navštívit Apetit Festival, konající se poslední víkend v červnu v zázemí Pardubického dostihového závodiště. I pro mne bylo překvapením, jak nám na to vyšlo počasí. Lokální záplavy odezněly týden před akcí a čtyřicetistupňová vedra se taktéž nekonala.

Tudíž nic nebránilo ochutnávání. A mnohdy nebylo potřeba použít chuť jako smyslový orgán. Stačilo se jen projít kolem stánků, dívat se a cítit. Kromě toho bych nikdy nevěřil, jak může být hovězí maso křehké a měkoučké, přestože při zakrojení nože můžou být patrné záměrně zanechané zbytky krve. To je pak člověk najezen, ač sní pouze několik málo soust.

Po vydařeném jídle je pochopitelně nutné pohlídat dodržení pitného režimu. A i zde bylo z čeho vybírat. Lákavě vypadaly stánky vinařství i pivovarů. Došel jsem však k názoru, že zkoušet vína a mezi tím piva není vhodný nápad. Rozhodl jsem se pro pivní variantu. I tak jsem nestihl vyzkoušet vše. Na výběr byla piva světlá, tmavá, polotmavá, slabší i silnější, nebo ovocná. Nejvíc mě překvapilo v nabídce mandarinkové pivo, k jehož vyzkoušení jsem však odvahu nenašel.

Mezi tím vším ochutnáváním, pojídáním a popíjením jsem zaslechl z reproduktorů hlas, který mi něco připomínal. Když jsem našel zdroj tohoto hlasu, potvrdilo se moje podezření. Hlas patřil Miloši Knorovi známému z pořadu Na Stojáka.

Letošní Apetit Festival byl pastvou pro žaludek, oči, nos i bránici. Najde se příští rok více účastníků?

Autor: Jaromír Krys
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2021 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2021
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .