Bowling s Mensou

Už tu bylo dost článků o nováčcích, kterým trvalo delší dobu, než se odhodlali na nějaké to setkání nebo akci jít. I já mezi ně patřila a trvalo mi to asi rok.
Když jsem se do Mensy přihlásila, říkala jsem si, že to bude fajn, protože poznám spoustu nových lidí. Obavy byly spíše z toho, že budu jako patnáctiletá nejmladší a nebudu si s nikým rozumět. Tak jsem vytáhla kamaráda, který měl stejné obavy, jako já. Právě bowling byl skvělou příležitostí a navíc šancí, že když doopravdy nezapadnu, aspoň si zahraji něco, co mám doopravdy ráda. Sejít jsme se měli, tuším, 24. 6. ve tři čtvrtě na sedm. Přišla jsem již o půl a doufala, že najdu nějaký zbytek. Ten jsme s úlevou s kamarádem našli a seznámili se s Vláďou a ostatními. Můj strach, že si nebudu mít s ostatními co říct, po chvíli opadl a já zjistila, že lidé v Mense nejsou jenom géniové, ale je s nimi opravdu zábava. Hrou jsme se zabavili až do deseti večer. Vypůjčila jsem si foťák a udělala opravdu hodně fotek. Celý večer dopadl vysoko nad moje očekávání a myslím, že lepší získávání první odvahy do něčeho takového snad ani neexistuje. A tak si do budoucna dodám této odvahy více a další podobnou zajímavou akci si nenechám ujít, protože to doopravdy stojí za to.

Autor: Sona Zbytowská
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2021 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2021
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .