Grilování a ohňostroje na Brněnské přehradě očima nového člena

Mezi unikáty Brna nejen v rámci ČR, ale i Evropy, patří festival ohňostrojů Ignis Brunensis s mezinárodní účastí, který se koná vždy na přelomu května a června.

Soutěžní ohňostroje jsou odpalovány na Brněnské přehradě, jejíž hladina poskytuje vlnící se zrcadlo k úžasným odleskům. Některé soutěžní ohňostroje si nemohli nechat ujít ani brněnští mensané, mezi nimi nově i já (přesněji první z ohňostrojů byl mou první akcí, na které jsem byla členem od začátku do konce). Abychom měli před ohňostrojem dostatek času na příjemné povídání, zajistil Pavel Terber gril, a co kdo donesl, to se grilovalo. Ano, byli i tací, co nedonesli nic a přišli jen na počumendu a potlachandu. Po ohňostroji 5. 6. 2013 v podání Němců „Show musí pokračovat“ (grilování bylo málem odvoláno kvůli dešťům, ale nakonec vydrželo snad i 12 hodin nepršet, a tak se akce konala) zorganizoval Pavel pro velký úspěch i grilování k následujícímu, ještě krásnějšímu a ještě hlučnějšímu ohňostroji Švýcarů „Příběhy lásky“ 8. 6. 2013.

Festival ohňostrojů Ignis Brunensis 2013

A o co vlastně přišli ti, co nepřišli? O rozšíření informovanosti o potravině, která se jen koupí, hodí na gril a po chvíli je výtečná. Ano, díky této znalosti od Davida Bohatého byl před druhým grilováním blízký Penny Market zcela vykoupen od všech žampionů, co měli. O pár uzavřených akcí SIGů Inline (zatím neexistuje, ale to jistě přijde) a Cyklistika. Akce se konala na místě „asi jako obyčejně, někde okolo schůdků“ a byly specifikovány GPS souřadnice. Jeden účastník akce ovšem nezkoumal souřadnice a zajel si tak o 10 km, protože jel k jediným schůdkům, o kterých věděl. Na druhý ohňostroj si jiní účastníci zajeli 60 km navíc, ale v tom již lze spatřovat úmysl. Měli v plánu pokračovat i dále z ohňostroje domů, ale střepy na silnici rozhodly jinak, a tak se s koly vraceli potupně šalinou. Přišli jste o pohled na dva mensany (Tomáš Blumenstein, Pavel Terber), jak se šli koupat oděni do plavek, majíce značné obecenstvo oblečené do svetrů a bund. A to se k nim ještě nepřidal třetí mensan (Vladimír Kutálek) v cyklistických šortkách s kšandami. Jejich nabídkou čerstvě ulovených ryb, které plovaly na hladině, jsme ovšem pohrdli. O pohled na chudáka pejska, na kterém se nám Pavel snažil ilustrovat, že psi nevidí zelenou. Silné laserové ukazovátko nejen že viděl, ale také se za ním honil až do uhonění. O Pavlovu velikou a heboučkou deku na sednutí. Má kontakt na výrobce, zájemci, ozvěte se přímo jemu. O další potvrzení toho, že v Praze a v Brně se pijí různé nápoje. O Coca-Colu pražských mensanů, kteří se přidali na druhý ohňostroj, nikdo nejevil zájem.

Kombinace grilování s ohňostroji byla skvělá. Už teď se těším na ohňostroje za rok. Na ně pojedu s poučením, že žampiony jsou na grilování jednoduché a výtečné, že vím, kde jsou inkriminované schůdky do vody, a že mokrým místům na silnici je lepší se vyhnout.

Ráda bych poděkovala všem organizátorům.

Přehlídku ohňostrojů spojili mensané s grilováním

Autor: Hana Druckmüllerová
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2021 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2021
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .