Hayao Miyazaki dětem

Co může být na světě pěknějšího než dětský úsměv? Přesně s touto větou na mysli se sešli zlínští mensané pod samotným vysílačem, aby společně prožili další pěkné odpoledne.

Děti jsme měli s sebou, to dá rozum. A program byl bohatý.

Po zahřívací půlhodince na dětském hřišti jsme vyrazili klidnou procházkou lesem směr vysílač. Po chvíli mělo každé holátko svůj vlastní klacek – může za to snad štěstí, že jsme do cíle cesty dorazili s plným počtem dětí a děti s plným počtem očí.

V cíli nás uvítal Ivo a jeho hospodářství. Děti se rozeběhly prozkoumat, jaká překvapení ukrývají veškerá zákoutí. My ostatní jsme si odpoledne mohli zpříjemnit výborným pivem či jinými, neméně dobrými věcmi, které jsme si pro tento případ pořídili.

Děti poskákaly po trampošce, vytáhly slepice z kurníku, zahnaly králíky pod šopu a unavily psa, tudíž přišla vhodná chvíle pro zlatý hřeb programu – projekci anime filmu Můj soused Totoro. Otcem tohoto filmu je oscarový režisér Hayao Miyazaki a pro některé z nás to bylo první setkání s dílem tohoto velikána. Byla to rozhodně příjemná změna, vidět ty dívky s nevinným pohledem a velkýma očima převážně oblečené. Film se líbil všem, dětem i dospělým, a když se pak ta naše robátka rozeběhla opět ven, nabrala jejich zábava směru spíše veterinárně-patologického, tudíž jsme zatroubili k ústupu.

Prožili jsme pěkné odpoledne, dokonce tak pěkné, že bych doporučil mensanům, kteří ještě děti nemají, aby si je do příště pořídili.

Autor: Jan Sviták
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2021 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 4/2021
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .