Jarní celostátní setkání v Malé Morávce

Z letošního jarního celostátního setkání v Malé Morávce jsem odjížděla zachmuřená, rozčílená, skoro až s pláčem na krajíčku. Na to, jak bylo báječné, totiž setkání trvalo příliš krátce a návrat do reality se mi ani trochu nelíbil.

Z letošního jarního celostátního setkání v Malé Morávce jsem odjížděla zachmuřená, rozčílená, skoro až s pláčem na krajíčku. Na to, jak bylo báječné, totiž setkání trvalo příliš krátce a návrat do reality se mi ani trochu nelíbil. Nechtělo se mi pryč od všech těch skvělých lidí, soutěží, aktivit, exkurzí, deskohrátek a entuziastického prozpěvování po večerech (a nocích), natož pak když mi letošní téma setkání, inspirované seriálem Teorie velkého třesku, tak moc sedlo.

Pokud jste se setkání z jakéhokoliv důvodu nezúčastnili, plačte a rvěte si v zármutku vlasy; přišli jste totiž o hromadu zábavy a spoustu zajímavých příležitostí, jako například:

· ustřihnout tapírovi při seznamování jen tak mimochodem hlavu;

· zúčastnit se konkurzu na modela a modelku pro Mensashop;

· složit v rekordním čase puzzlíky s Krtečkem a kalhotkami;

· stát se expertem na týmové zavazování dětských botiček levou zadní;

· zkusit nakreslit pozornost tak, aby ji ostatní uhádli;

· vlastním tělem pomoci vytvořit logo Mensy a zúčastnit se tak akce ve světě dosud nevídané, navíc s překvapivě hladkým průběhem (ovšem jak prohlásil kdosi z přední řady loga – kdo jiný by to měl dokázat než my, kdo máme spartakiádu v genech);

· obíhat kolem lyžařské hůlky až do úplného zamotání a pak řešit matematické příklady;

· pokusit se o řecké kolo ve třech tanečnících;

· dozvědět se na přednášce vše o dobrodružstvích Star Treku nebo na zasedání rady vše o dobrodružstvích Mensy;

· nahlédnout do tajů šňůrkárny, žárovkárny či mašinkárny, povozit se na bobech nebo na koních, kochat se mlhou nad Dlouhými stráněmi, anebo si prostě jen zalézt do jeskyně.

Opravdu ráda bych vyzdvihla soutěž v ochutnávání mléka, při které jsem měla jedinečnou možnost okusit lahůdky předkládané malým dětem nebo nebožákům s alergií na laktózu (a při té příležitosti definitivně ztratit důvěru ve vlastní chuťové buňky). Dále pak s povděkem kvituji proškolení a turnaj ve hře go, která pro mě díky tomu již nadále není hrou zahalenou do oparu tajemna, nýbrž hrou, u které dovedu v podstatě spolehlivě identifikovat, kdy jsem prohrála. A samozřejmě nemohu opominout řadu dalších individuálních soutěží, které jsem si užila navzdory extrémně chabým výsledkům (obzvláště srdečně zdravím Ivu Berčíkovou s jejími českými herci a Tomáše Blumensteina s fyzikálním testem).

Za celé setkání organizátorům od srdce děkuji. Při týmové soutěži se užila spousta legrace a jsem ráda, že nezůstalo jen u šifer; ty nicméně byly velice příjemné a nijak nedeptaly týmového ducha. Navíc se při sobotní bojovce podařilo zamezit zbytečným prodlevám a celá hra tak byla sympaticky svižná. A konečně za sebe ještě jednou chválím výběr tématu celého setkání a jedním dechem přidávám pochvalu i za to, že většina aktivit se tématem pouze inspirovala, ale nebyla na něm přímo závislá. Seriálu zcela neznalí to jistě ocenili. Takže zkrátka ještě jednou veliké díky. Bylo to celé moc fajn a na Malou Morávku budu dlouho a ráda vzpomínat.

Autor: Zuzana Novotná
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2022 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .