Laser game over

Místo: Hybešova 28, Brno; Datum: 23. 2. 2014; Čas: 16:00 Rozkaz zněl jasně: vyzkoušet již chvíli známou novinku zvanou laser game.

Naše skupina

Poté, co jsme dorazili na místo určení, rozdělili jsme se do týmů červených a zelených. Jelikož se hra hraje v pološeru s UV světlem, téměř všichni jsme se převlékli do černého. Stejně nám to ale bylo na nic, protože jsme na sebe dostali svítící vesty.

Byly nám dány rychlé instrukce a již jsme nadšeně vběhli do arény a začali střílet po všem, co se hýbalo, ve snaze zasáhnout protihráče z druhého týmu.

V šeru arény zaplněné mlhou se schovávám za stěnou, jenže ouha, mám nekrytá záda, do kterých dostávám nečekaný zásah. Rychle tedy přebíhám jinam, a jen co obživnu, hned vracím úder do zad jednomu z protihráčů – a jsem zase mrtvá. Za komentáře don’t give up, don’t give up, don’t keep moving, kterým mě vesta povzbuzuje, tedy opět přebíhám jinam a hledám, odkud výstřel vyšel. Jen co obživnu, sejmu dva protihráče téměř najednou.

Provedu úhybný manévr a schovávám se v tunelu, odkud vyhlížím další oběť. Ta se ukáže hned vzápětí. Za jednou stěnou zahlédnu soupeřova odstřelovače, který se tam poklidně schovává a střílí vše, co proběhne kolem. Snažím se nepozorovaně přeběhnout blíž, jenže vesta opět jen smutně zabliká, protože si mě dříve našel soupeřův paprsek. Nicméně dokončím přesun na lepší pozici a v dalším kole se chystám zasáhnout ostřelovače, který je už mrtvý. Tak snad příště, protože já jeden zásah dostávám taky. Když už trochu přijdu na kloub taktice, ozve se mocný hlas, který hlásí: „Game over!“

Po patnácti minutách již celí udýchaní vylézáme z arény a napjatě čekáme na výsledky. S přehledem vyhrál tým červených, a to i přes snahu sabotérů, kteří, jak se nakonec ukázalo, se snažili snížit skóre červeného týmu střelbou do vlastních řad. Nutno dodat, že hráč červeného týmu s přezdívkou v6 měl přibližně tolik bodů jako zbývající členové jeho týmu dohromady.

Jelikož nás bylo hodně, někteří si na další kolo dali pauzu a jen čekali, jak to dopadne tentokrát. Vzhledem k tomu, že odpočíval i zabiják v6, celkovým vítězem tohoto kola se stal Pavel Terber.

Na poslední kolo jsme se opět různě prohodili. Některé hráče stálé pobíhání zmohlo, a tak jen kempili v různých skrýších a ostřelovali kolem pobíhající, kteří tak zmožení nebyli. Po zaznění konečného signálu jsme opět napjatě očekávali výsledky. Opět sice vyhrál tým červených s v6, nicméně v lítém souboji o celkové vítězství byl tentokrát lepší Pavel Terber.

Rozkaz splněn. Příště už budu vědět, jak na to.

GAME OVER             

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2020 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2020
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .