Nuda v Brně a Věstonická Venuše

Není nuda jako Nuda. 4 dny na Brněnské přehradě a ATC Merkur.
Čtvrtek
Vedení koupaliště Riviéra asi uvěřilo meteorologům, takže ještě neotevřeli pro veřejnost. Plánovaná akce na něm se ruší a jako náhrada je zde Brněnská přehrada. Dorazila i skalní naturistka M. ze severní Moravy. Po chvilce hledání se navzájem po brněnských uličkách, se úspěšně setkáváme a vyrážíme k vodě. Zkoušíme kvalitu vody. Průhlednost asi jeden metr, teplota osvěžující. Díky větru se tvoří vlny, ale plavat se v tom dá.
Po pár hodinách opalování a koupání se za svitu Slunce i Měsíce opouštíme již téměř vylidněné koupaliště. Na závěr dne ještě nález schované krabičky na jedné vyhlídce.
Pátek
Slunečno. Při příjezdu do FKK ATC Merkur co nejrychleji zabrat nejlepší místa pro stanování (už už nám tam chtěl někdo zaparkovat) a jít otestovat vodu a opalování. Voda byla akorát – dostatečně chladná pro osvěžení, a ne moc studená, aby bylo těžké do ní vejít. Průhlednost asi 1,6 metru.
Z atrakcí byla dostupná nafukovací houpačka, roller na vodu a vodní pták. Jeho používání ostatní návštěvníci po pár pokusech vzdali, takže zbyl pro mě a konečně jsem si jej mohl nastavit na svou váhu a trénovat (viz přiložená fotografie zcela neznámé osoby na vodním ptákovi).
Odpoledne se trochu zatáhlo, takže všichni ostatní opustili venkovní lavičky a schovali se pod střechu a slunečníky. Netuším proč, vždyť ten déšť nebyl schopen tu večeři nijak výrazněji zředit ...
Sobota
Po deštivé noci slunečno. Takže ve čtvrt na osm už ve vodě, plavání na protější břeh laguny, a vlečení ze dvou třetin vyfouklého rolleru proti větru zpět na molo.
Po posunuté snídani (obsluha zaspala) zbytky mraků zmizely, teplota stoupla, vítr ustal, a začaly se připravovat soutěže. Do běhu se mi moc nechtělo, ale M. mne přemluvila. Takže na mě namalovali třináctku a vyrazili jsme. Běžců bylo asi 16, trať okolo laguny měla 720 metrů, a díky své lenosti a sedavému zaměstnání se mi nepovedlo lepší místo jak páté. Vyhráli Slovinci.
Na pétanque jsem přišel pozdě, takže tam jsem jen kibicoval. Vyhráli Slovinci.
Velký turnaj ve volejbalu mě moc nezajímal, nezúčastnil jsem se. Vyhráli Slovinci.
Při soutěži v hodu šipek se mi jedna neposlušná neudržela v terči, bylo z toho pouze čtvrté místo. Vyhráli Češi!
Malování na tělo organizátor nějak zasklil, takže nebylo hodnoceno - a to jsem se nechal zmalovat jednou hezkou malířkou od prsou až po kotníky ... Na závěr jsem protáhl své tělo při józe.
Po dalším opalování jsem se zas vydal poskakovat na vodním ptáku. Tentokráte bylo dalších zájemců více (Slovinci), ale po marných pokusech dostat se dál jak pět metrů to vzdali. Pouze jeden z nich, po vysvětlení co a jak, na něj nastoupil a jel a jel ..., dokud se nepotopil.
Po večeři se opět zatáhlo a spustil se déšť. Ale ta nafukovací houpačka má tu výhodu, že se dá otočit dnem vzhůru a je z ní pak krásný plovoucí deštník, takže jsme si s M. užili vodu i tak. Následovala návštěva letního kina, a pak zábava v restauraci s živou hudbou.
Neděle
Velmi slunečno a opět ranní plavání. Zbytek dne bych popsal jako schovávání se ve stínu a schovávání se v jiném stínu (zatímco se ostatní opalovali). S občasnými přestávkami ve vodě a na atrakcích.
Po odjezdu jsem M. suverénně zavedl k jedné schované krabičce, kterou jsem kdysi nalezl a ejhle, ona tam nebyla... Byla přesunuta o pár set metrů dál, takže následovalo skutečné hledání, a nalezení.Autor: Pavel Terber
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2021 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2021
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .