Podmitrov 2014

Letošní podzimní setkání je už minulostí. Ovšem minulostí, na kterou budou účastníci setkání ještě dlouho vzpomínat.

I na letošním podzimním setkání jsem pokračovala v trendu nastoleném na setkáních předchozích – ani jednou jsem se pro samou zábavu nedostala do postele před půlnocí a spánkový deficit jsem dospávala celý následující týden. A opět toho ani trochu nelituji.

Setkání mi přineslo spoustu báječných zážitků, na které budu vzpomínat ještě dlouho. Z hlavy určitě jen tak nedostanu uvítací seznamovací aktivitu, při níž se mě organizátoři snažili přesvědčit, že jsem současně Pavel Terber a Petr Čavojský; řízené noční klopýtání lesním podrostem, zpestřené motivačními cedulkami na stromech (s obsahem typu umrlec, krev, vlkodlak či úchylák), mě také do určité míry poznamenalo a rozhodně budu ještě dlouho vzpomínat na svůj úžasný světlebleděmodrý tým s proklatě nízkým věkovým průměrem a nepřekonatelným týmovým duchem – na to, jak jsme se snažili s šátkem přes oči a enormním entuziasmem stvořit z provazu na poli čtverec, jak jsme ze sebe zoufale potili všechny disciplíny desetiboje do sportovního kvízu a jak jsme si bez sebemenších znalostí o sňatcích slavných tenistů v témže kvízu hráli na dohazovače a stříleli jména od boku (bůhví, koho vlastně jsme nakonec s kým oženili)... A už teď se mi stýská po nocích strávených hromadným zahazováním karet pod stůl a po ochraptělém pění Přátel zeleného údolí v půl páté ráno.

Vzato kolem a kolem – nemám, co bych vytkla. Dokonce je toho tolik, co bych ještě ráda ocenila nebo aspoň zmínila, že se to sem snad ani nemůže vejít – již tradiční exkurze, různé přednášky, individuální soutěže (mezi jinými opět dopravní test – stává se z toho poněkud nepříjemná tradice, tady ten řidičák některým dokonce opravdu chtěli brát...), degustace medovin či snad dražba cen na závěr setkání – opět zábavná a vtipná, tentokrát však výrazně svižnější než na setkání jarním a snad proto i o poznání kladněji přijímaná.

Na závěr mi to přeci jen nedá a musím podotknout, že organizátoři dost možná vůbec netušili, jaké terno je penzion s několika houpačkami hned před vchodem – minimálně má duše dítěte nad nimi plesala většinu pobytu. Organizátorům patří můj dík (a to nejen za houpačky). Bylo poznat, že plánování a organizaci setkání věnovali spoustu času a energie – a stálo to za to.

Už teď se těším na setkání příští, jarní – snad se vydaří právě tak.

 

Autor: Zuzana Novotná
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2022 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .