Pravidelné setkání a předvánoční bowling MS České Budějovice

Členové MS České Budějovice se opět setkali v Českých Budějovicích. Tentokrát si kromě zajímavé stolní hry zahráli i bowling.

Členové MS České Budějovice se již rok scházejí v pravidelném termínu – každé první úterý v měsíci, zpravidla od 17:30 v pizzerii Regina v Krajinské ulici v Českých Budějovicích a zpravidla kromě povídání si zahrajeme i nějakou stolní hru. Ani v prosinci tomu nebylo jinak a 3. 12. 2013 jsme se opět setkali na tomto místě a poměřili své síly v nové, velmi zajímavé hře Tygři a kozy. Jde o nepálskou národní hru s velmi jednoduchými pravidly, avšak ne jednoduchou možností výhry. Ze hry byli všichni účastníci nadšeni a hned jak ji, resp. její českou variantu začne Pavel vyrábět, tak si ji mnozí u něj objednáme.

V čase předvánočním jsme však nechtěli osvěžit jen svoji mysl, ale také trochu potrápit i tělo. Takže ještě o 14 dní později (17. 12. 2013) jsme se sešli, abychom vyzkoušeli tíhu bowlingových koulí a posráželi několik kuželek. Je sice pravdou, že mnohdy se nám nezbedné kuželky tak trochu posmívaly, nicméně věřím, že si všichni bowling užili a odvedli své myšlenky od předvánočního shonu.

Já osobně jsem velice ráda, že akcí naší MS začíná pozvolna přibývat. Také počty účastníků na těchto záživnějších setkáních zlehka rostou a mně nezbývá, než si přát, aby v tom novém roce 2014 tento trend stále pokračoval.

Bowling členů MS České Budějovice

Autor: Lucie Malechová
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2021 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2021
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .