Převážně nevážná přednáška o tom, jak se seznámit s opačným pohlavím

Dne 27. 5. v 19 hodin proběhla převážně nevážná přednáška o tom, jak se seznámit s opačným pohlavím v příjemném prostředí cestovatelského klubu v Praze, primárně určená technicky zaměřeným jedincům.

Hlavním přednášejícím byl Tomáš Kubeš, který velmi dobře a srozumitelně popsal pro technicky založené lidi systém komunikace žen. Vysvětlil, jak je důležité pochopit a reagovat na jednotlivé podněty i na podprahovou komunikaci. Velmi detailně popsal nutnost zapamatovat si jednotlivé stavy, kterými ženy v průběhu doby procházejí, protože je pravděpodobné, že tyto stavy se mohou náhodně vyskytnout a způsobit neočekávanou až katastrofickou reakci. Stejně důležitá byla i opětovná definice základních proměnných, aby žena byla neustále ujišťována o tom, že partner opakuje již řečenou frázi: Miluju Tě.

Zajímavé reakce byly na téma oslovení protějšku a testování tohoto umění například na jehovistech nebo na úřednicích na přepážkách. Na základě vlastní zkušenosti popsal důležité prvky při psaní inzerátu na internetovou seznamku a ukázal i příklady, jak určitě nepostupovat.

Přednáška trvala přes dvě hodiny, ale byly to dvě hodiny plné humoru, a díky přítomnosti žen mezi posluchači získali všichni přítomní i přímou vazbu od něžného pohlaví.

Tato přednáška bude ještě opakována a zaslouží si pokračování i ve verzi pro pokročilé. Například pro ty, kteří již zvládli oslovit ženu.

Rád bych poděkoval Kateřině Zavadilové za organizaci přednášky.

Repríza přednášky se koná 10. 9. v Praze, více najdete v rubrice pozvánky.

Autor: Josef Sysel
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2021 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2021
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .