Šílenci a zombice

Berounské celostátní setkání bylo naším čtvrtým v pořadí, dá se tedy říci, že jsme se stali pravidelnými účastníky takovýchto setkání. Každé je svým způsobem nezapomenutelné, jedinečné, a abychom je po letech od sebe dokázali rozlišit, není na škodu udělat si pár poznámek.

Beroun mezi nimi vynikal mnoha způsoby. Konáním v moc hezkém hotelu za hostelové ceny, množstvím zajímavých přednášek, noční bojovkou, pianem, počtem účastníků a 3D tiskem jmenovek a pomůcek.

Přijíždějící účastník dostal u vchodu obálku s informacemi a pomůckami pro seznamovací hru a téměř okamžitě byl obklopen dalšími účastníky s dotazem: „Nemáš náhodou kostičku ve tvaru T nebo H?“ A pokud měl, byl donucen vyzradit své jméno, počet účastí na setkáních a na co se v Berouně těší. (Věřím, že statistické vyhodnocení pomůže organizátorům dalších setkání při přípravě programu na míru.) Po večeři následovalo několik soutěží – opravdu zdařilý byl test z matematiky pro 2. a 3. třídu, který snad ani vítěz nevyplnil celý. K dobru nám budiž připsáno, že jsme jinak zřejmě celohodinovou písemku museli splnit za 10 minut.

Čtvrtek a pátek byl jako vždy plný exkurzí a výletů. Ve čtvrtek večer nám pak přednášel RNDr. Jiří Grygar, CSc., o petabytové astronomii, v pátek měla proběhnout přednáška o neuronových sítích, leč přednášejícího sežraly zombie, a tak se program změnil v noční týmovou bojovku. Byli jsme vysláni do knihovny v Králově Dvoře, kde jsme čelili útokům dalších zombií a přitom hledali návod na něco, co je zneškodní. Naše úsilí bylo kromě bodů za zodpovězené otázky oceněno marcipánovým mozkem, který nás měl před dalšími nemrtvými ochránit.

Sobotní šifrovací výlet ze Srbska do Berouna se také vydařil – minimálně počasí vyšlo perfektně. I večerní přednáška byla zajímavá – týkala se budování strategie a šílených nápadů, které se povedlo uskutečnit a které úplně změnily svět, ve kterém žijeme. Nedělní vyhlašování bylo opět spojené s dražbou. Draženy byly i pomůcky (kříž s UV lampou a svíčky z knihovny, letadélko vyrobené 3D tiskem ze sobotního výletu) a byl o ně samozřejmě velký zájem. Domů jsme se rozjížděli ve výborné náladě a těšíme se na další setkání.

Foto: Pavel Terber

Autor: Hana Kotinová
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .