Směr Pyrenejský poloostrov s Mensou

Následujících deset dnů bylo pro mě nezapomenutelných. Náš program byl opravdu nabitý a ještě k tomu skvělé možnosti seznámit se a popovídat si s lidmi všech věkových kategorií a s různými zájmy.
Po delší době jsem konečně vyrážela do zahraničí na poznávací zájezd, a to hned s Mensou. Však už taky bylo na čase, už téměř půl roku jsem byla členkou a stále se nezúčastnila žádné akce. Ale všichni to známe - času je málo a strach z nového kolektivu umí být silný. Zrovna tyto obavy u mě opadly už první večer v autobuse, kam jsem přistoupila jako poslední coby jediná účastnice z Plzně a okolí. Dlouhou cestu autobusem jsme si zpříjemnili návštěvou akvaduktu Pont du Gard ve Francii, večer jsme pak odstartovali návštěvu Španělska v Barceloně. Další dny jsme putovali na západ do Madridu a z něj přes Salamancu a další menší města až do Porta. Poté jsme směřovali na jih do Lisabonu až k Gibraltaru, odkud naše cesta směřovala přes Sevillu, Granadu a Valencii zpět do Barcelony.Ačkoli byly noční přejezdy náročné a počasí také nebylo tak ideální, jak bychom ve Španělsku čekali, každý den přicházely nové zajímavé zážitky – od Muzejní noci v Barceloně, přes projížďku lodí a ochutnávku portského v Portu, možnost dostat se k okruhům F1 jak ve Valencii, tak Estorilu, až k rannímu příjezdu do Valencie, kde právě zavírali místní bary.
Osobně na mě nejvíce zapůsobila samozřejmě katedrála Sagrada Familia, menší města jako Toledo a také arabská čtvrt Albaicín v Granadě.


Užila jsem si i ochutnávání místních specialit jako paella (tradiční rýžové jídlo) nebo churros (smažené tyčinky z odpalovaného těsta). Zájezdu se prý tentokrát účastnilo méně lidí, a tak doufám, že má slova chvály přilákají na příští rok více účastníků. Rozhodně je na co se těšit. Nejen na skvělá místa k navštívení, ale hlavně na skvělé lidi, se kterými si je vždy o čem povídat a nezkazí žádnou zábavu.
Autor: Klára Brabcová
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2021 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2021
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .