Vlak zde jízdu končí, prosíme, vypadněte

Pátý rok v Mense, páté setkání – myslím, že moje výdrž je dostatečným důkazem toho, jak jsou mensovní akce super. Co všechno jsme na letošním jarním setkání stihli my?

Ve středu jsme zvládli prohlídku lokomotiv ze všech stran – tedy nejen zvnějšku, ale i zespodu a zevnitř. Ve čtvrtek byla v našem programu exkurze do výrobny hodinek, návštěva broumovského kláštera a dvou jinak zavřených kostelů – zkouška hry na varhany byla opravdu duši povznášející (mít tak čas hrát na klávesy častěji než 2x za rok na setkání, to by to znělo). V pátek nás čekala prohlídka prvního okruhu na zámku Náchod a po prohlídce dokonce vylezli ven i medvědi, které tam chovají. Medvědy jsme následně vystřídali za šroubečky a matičky a navštívili muzeum Merkuru. Tradiční sobotní týmový výlet se odehrál v Adršpašských skalách a počasí na něj vyšlo krásné.

Po tři večery na týmy čekal železničářský test, test z pohádek o mašinkách a mezi dalšími individuálními testy a soutěžemi se objevil test nádražních znělek, básnická soutěž, test znalosti písní Jarka Nohavici, slovenštiny a plemen koček. A já jsem samozřejmě nepromeškala příležitost hledat další nadšence pro abstraktní deskovky a připravila jeden večerní test a jednu průběžnou soutěž z oblasti deskových her. Kromě toho byly večer dvě přednášky, ve čtvrtek na téma bezpečnost v železniční dopravě a v pátek o zdravém jídle, a také celodenní (tedy 24 hodin trvající) týmová soutěž, kde hlavním pomocníkem byl tištěný jízdní řád z roku 2010.

Nedělní boj o organizaci příštího jarního setkání byl historicky unikátní tím, že se přihlásily celkem tři týmy – MS Prostějov, MS Praha a já jako zástupce dosud neexistující MS Liberec. Moje idea, že skupina vznikne díky onomu náročnému úkolu, jakým uspořádání setkání je, nebyla přijata a vyhrál Prostějov. Nicméně myšlenka byla prezentována a hned se mi ozvalo pár spojenců. Teď už jenom najít odvahu do toho jít znovu už na podzim, ne až za rok. Spousta věcí je za poslední půlrok již přece připravená.

Po rozdání cen vítězným týmům i jednotlivcům (Merkur, co jsem vyhrála, se dětem na kroužku moc líbil) se s námi organizátoři loučí poslední vlakovou hláškou – „Vlak zde jízdu končí, vypadněte.“ Ano, byli jste skvělí a za svou péči si zasloužíte co nejdříve odpočinek. A než nastane podzimní setkání s plzeňským plchem, budeme vzpomínat při každém přejezdu kolejí a při každém zahoukání vlaku na úžasné dny v Teplicích nad Metují.

Autor: Hana Kotinová
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .