Výlet MS Zlín do lesů na Vizovicku

„Bylo nebylo, blízko Zlína se nacházelo jedno malebné městečko jménem Vizovice. A přestože jej všichni znali především díky tradiční výrobě lahodných ovocných destilátů, toto městečko nabízelo daleko víc než jen kvalitní alkohol.“
Rozhledna Doubrava
„…během výšlapu by se ani nic zvláštního nestalo, kdyby se stezka těsně pod vrcholem nezměnila na travnatou úzkou cestičku. Tady se naše dojmy na krátkou chvíli rozešly, protože zatímco jedni si pochvalovali, jak jim rosa krásně čistí boty, druzí se sportovní obuví hustě větranou, neměli již tak příjemné pocity. Pouze jeden člen výpravy byl natolik prozíravý, že si i přes avizované chladnější počasí nasadil letní gumové pantofle, a tak měl dokonale čistou nejen obuv, ale i chodidla.“

V zámku a předzámčí
„Zámeček Vizovice byl postaven ve francouzském barokním stylu v polovině 18. století, má jednoduchý tvar písmene „U“ a poněkud nudnou fasádu, což kontrastuje s tím, že uvnitř skrývá barvité a bohatě zařízené interiéry ve stylech baroka, rokoka, empíru a biedermeieru vybavené vzácnými sbírkami porcelánu, orientálních předmětů a obsáhlou a velmi cennou sbírkou obrazů.
Nic z toho však naše oči neviděly, protože jsme došli k závěru, že na prohlídku zámku již nezbývá čas, a tak jsme se odebrali zpět k autům, abychom vyrazili na další cestu. A jistě bychom k nim v plánovaném čase i došli, kdybychom procházejíce kolem předzámčí samovolně nezastavili a nehleděli střídavě na sebe navzájem a na velký nápis  „Zámecká čokoládovna Vizovice“.“

Táborák u Janova hradu
„Janův hrad se nachází vysoko na kopci, na Janově hoře, a i když je z velké části obklopen lesem, z jedné strany je nádherný až malebný výhled na okolní krajinu, hory, louky a vesnice. Právě na tomto místě jsme se utábořili a rozdělali oheň. Zahnali jsme hlad, ohřáli se a diskutovali na témata od výchovy dětí a školních lapálií přes divadelní hry Járy Cimrmana a zkušenosti ze zahraničních cest až po mezinárodní vztahy a třaskavější multikulturalismus. A protože jsme byli dosti odlišní věkem i oborem působnosti, každý měl čím přispět, každý měl tak trochu pravdu, názorů a úhlů pohledu padalo mnoho, čas příjemně ubíhal a vůbec se všichni cítili fajn a pochvalovali si, jak se nám ten poslední prázdninový víkend pěkně vydařil.“

Poděkování
Za hladký průběh celé akce od časně ranních až do pozdně večerních hodin patří velké díky hlavní organizátorce Janě Šindelářové, dále předsedovi MS Zlín Michalovi Blümelovi za zajištění dopravy, Vladimíru Malinovi za odborné konzultace, Martinovi Šeflovi a Kateřině Novotné za generační příspěvky do diskuse a benjamínkovi akce Vanesce Wolfové za celodenní zábavný program.
Autor: Stanislav Wolf
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 1/2023 (únor) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 1/2023
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .