Za tajemstvím lesa

Akcí SIGu Geocaching bylo v poslední době hned několik, a jedna zajímavější než druhá! Po návštěvě Holštejnských skal patřila druhá červnová sobota Monaku. Ale ne, nemyslete si, že jsme jeli hledat kešky až na francouzskou riviéru. Jedná se o geocachingový event nedaleko Slatiňan.
Event znamená setkání s osobami podobně postiženými, tzn. s kačery. Společně si můžeme vyměnit CWG, GC, TB a jiné předměty (které jsou námi kačery velice ceněné, i když nezasvěceným tyto pojmy asi nic neříkají), tím nejdůležitějším je ale sdílení zážitků z lovu a podělení se o zkušenosti.
Na Monaku se letos konal event již poněkolikáté, a protože jsou jeho organizátoři známí svými skvělými nápady, byl o akci z naší strany velký zájem, proto jsme nakonec „postavili“ dvě družstva. A o co tedy konkrétně šlo? V desetiminutových intervalech jsme se postupně družstvo po družstvu vydali do místních lesů, které jsme měli poznávat. Čekalo nás několik stanovišť, která jsme nalezli podle GPS souřadnic, a na nichž jsme měli vždy odpovědět na nějakou otázku. Každé stanoviště se věnovalo jinému patru, postupně jsme se tak z korun stromů přes keře a byliny dostali až mezi mravence a nakonec i pod zem, vyluštili jsme tajenku a vydali se vstříc závěrečnému pokladu, kde na nás kromě památečního CWG čekala i sladká odměna – lízátko (věřím, že tento pojem již není neznámý ani nezasvěceným).
Nešlo ale ani tak o poklad, ale hlavně o možnost strávit krásné chvíle v krásném prostředí se spoustou fajn lidí. No řekněte, kdy jindy vás napadne vyrazit s přáteli na pěknou procházku do lesů? A o tom vlastně celý geocaching je! Jsem proto ráda, že tu existuje SIG Geocaching a těším se na další jeho akce.Autor: Magdalena Tydrichová
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 2/2021 (duben) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 2/2021
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .